Valmieras pagasta bibliotēka kopā ar rakstnieku V.Ķeru aicina uzzināt kā tapa grāmata bērniem “Korras pasaules?”

2. novembrī Valmieras Viestura vidusskolas 3.b klase piedalījās Valmieras pagasta bibliotēkas organizētajā pasākumā “Skolēns satiek rakstnieku! V. Ķerus  – kā tapa “Korras pasaules””.

Skolēniem bija iespēja satikties ar Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētāju, vides aizsardzības aktīvistu, ornitologu un bērnu oriģinālliteratūras grāmatu “Meža meitene Maija” un “Korras pasaules” autoru Viesturu Ķerus.

Pasākuma mērķis bija skolēniem nodrošināt iespēju sarunāties ar, kā paši skolēni uzsvēra, īstu rakstnieku un uzzināt kā tapa zaļās vārnas puikas Korras pasaules. Bija interesanti uzzināt, kāpēc Korru sauc par Korru, kāpēc Korrai nepatīk meža balodis un draugs ir melnā dzilna, kā Korra uzzina, ka viņam nepatīk ziema un kas tas tāds viltīgais dravniekputns, kā ornitoloģi uzzina, kā dzīvo Korras sugasbrāļi un kāds ir viņu pārsteigumiem pilnais ceļš uz silto Āfriku.

Tikšanās laikā kopā ar rakstnieku tika meklētas atbildes, kas ir kopīgs bērnu grāmatu rakstniecības un ornitoloģijas pasaulei, cik katra putna dzīvesveids patiesībā ir interesants, ja cilvēks ir gatavs un ieinteresēts būt par uzmanīgu putnu gaitu vērotāju.

 Ir jāatzīmē, ka V. Ķerus grāmata “Korras pasaules” šogad ir Latvijas Literatūras gada balvas labāko literatūras autordarbu bērniem nominantu vidū.

Paldies V. Ķerum par iespēju kļūt par zaļās vārnas puikas Korras ceļabiedriem! Ar nepacietību gaidīsim rakstnieka nu jau trešo grāmatu ģimenēm ar bērniem un saudzēsim zaļo vārnu mājas Latvijā!

Informāciju sagatavoja:

Inga Grīnbauma,
Valmieras pagasta bibliotēkas vadītāja