Valmieras novads uzņems divas pasaules čempionāta florbolā vīriešiem kvalifikācijas grupas

No 25. līdz 28. maijam Valmierā un Kocēnos norisināsies 2022. gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem Eiropas zonas kvalifikācijas turnīri, kuros par ceļazīmēm uz finālturnīru cīnīsies 15 valstu izlases. Dienas biļetes uz EUR 1 turnīru Valmierā ir iespējams iegādāties tiešsaistē – www.bezrindas.lv. Ieeja uz EUR 2 turnīra spēlēm Kocēnos būs bez maksas.

No 25. līdz 28. maijam Valmierā un Kocēnos norisināsies 2022. gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem Eiropas zonas kvalifikācijas turnīri, kuros par ceļazīmēm uz finālturnīru cīnīsies 15 valstu izlases. Dienas biļetes uz EUR 1 turnīru Valmierā ir iespējams iegādāties tiešsaistē – www.bezrindas.lv. Ieeja uz EUR 2 turnīra spēlēm Kocēnos būs bez maksas.

Pirms oficiālo cīņu sākuma 24. maijā Valmieras Olimpiskajā centrā tiks aizvadīta labdarības spēle Ukrainas atbalstam, kurā tiksies iepriekšējā pasaules čempionāta finālistes Somija un Zviedrija. Visi ienākumi no šī mača tiks nodoti Ukrainas Florbola federācijai.

Latvijas izlase spēlēs EUR 1 turnīrā Valmierā un mūsu tiešie pretinieki būs Dānijas, Islandes un Ukrainas florbolisti, bet otrā apakšgrupā sacentīsies Somijas, Igaunijas, Nīderlandes un Lielbritānijas valstsvienības.

Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki sastāvā ir iekļāvis divus vārtsargus, piecus aizsargus un desmit uzbrucējus. Vienpadsmit florbolisti ikdienā spēlē vietējā čempionātā, bet seši pārstāv ārvalstu klubus Somijā un Šveicē.

Latvijas izlases sastāvs:

Vārds un UzvārdsPozīcijaKomanda
Markuss PlūdumsvārtsargsLekrings
Morics KrūmiņšaizsargsNokian KrP (Somija)
Oskars TūtānsaizsargsLielvārde/FatPipe
Daniels Jānis AnisuzbrucējsUHC Uster (Šveice)
Jānis RagovskisaizsargsKoovee (Somija)
Armands SavinsaizsargsLielvārde/FatPipe
Krišjānis TiltiņšuzbrucējsLekrings
Klāvs JansonsuzbrucējsĶekava
Toms AkmeņlauksuzbrucējsFK Kurši
Artis RaitumsuzbrucējsTalsu NSS/Krauzers
Pēteris TrekšeuzbrucējsTPS (Somija)
Andris RajeckisuzbrucējsLekrings
Edgars PuriņšuzbrucējsLekrings
Artūrs JurševskisaizsargsLekrings
Kevins ŠmitsuzbrucējsKloten-Dietlikon Jets (Šveice)
Rolands KovaļevskisuzbrucējsKoovee (Somija)
Jānis SalcevičsvārtsargsOgres Vilki

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki

Treneri: Tēmu Variss, Ingus Laiviņš

EUR 2 turnīrs norisināsies Kocēnu Sporta namā. Vienā apakšgrupā iedalītas Zviedrijas, Ungārijas un Francijas izlases, bet otrā Norvēģijas, Polijas, Beļģijas un Lihtenšteinas florbolisti.

Eiropas zonas kvalifikācijas grupas:

EUR 1 (Latvija, Valmiera)
A apakšgrupaB apakšgrupa
SomijaDānija
IgaunijaLatvija
NīderlandeIslande
LielbritānijaUkraina
EUR 2 (Latvija, Kocēni)
C apakšgrupaD apakšgrupa
ZviedrijaNorvēģija
UngārijaPolija
FrancijaBeļģija
Lihtenšteina
EUR 3 (Čelāno, Itālija)
E apakšgrupaF apakšgrupa
ČehijaVācija
SpānijaSlovākija
SlovēnijaAustrija
ItālijaKotdivuāra

Šajos kvalifikācijas turnīros Starptautiskā Florbola federācija (IFF) turpinās testēt jauno “Future of Floorball” konceptu – spēļu laiks būs saīsināts (3×15 minūtes) un izlasēm būs atļauts pieteikt tikai 17 spēlētājus un piecus pārstāvjus.

EUR 1 kvalifikācijas grupas spēļu kalendārs Valmieras Olimpiskajā centrā:

25. maijs

12:00 Lielbritānija – Somija

14:30 Islande – Dānija

17:00 Nīderlande – Igaunija

19:30 Latvija – Ukraina

26. maijs

12:00 Nīderlande – Lielbritānija

14:30 Ukraina – Islande

17:00 Igaunija – Somija

19:30 Dānija – Latvija

27. maijs

12:00 Igaunija – Lielbritānija

14:30 Ukraina – Dānija

17:00 Somija – Nīderlande

19:30 Islande – Latvija

28. maijs

10:00 Spēle par 7. vietu EUR 1 grupā

12:45 Spēle par 5. vietu EUR 1 grupā

15:30 Spēle par 3. vietu EUR 1 grupā

18:15 EUR 1 grupas finālspēle

EUR 2 kvalifikācijas grupas spēļu kalendārs Kocēnu sporta namā:

25. maijs

11:00 Francija – Zviedrija

13:30 Norvēģija – Lihtenšteina

16:00 Beļģija – Polija

26. maijs

11:00 Ungārija – Francija

13:30 Norvēģija – Beļģija

16:00 Lihtenšteina – Polija

27. maijs

11:00 Lihtenšteina – Beļģija

13:30 Zviedrija – Ungārija

16:00 Polija – Norvēģija

28. maijs

9:00 Spēle par 5. vietu EUR 2 grupā

11:45 Spēle par 3. vietu EUR 2 grupā

14:30 EUR 2 grupas finālspēle

Eiropas zonas izlases sacentīsies par 10 biļetēm uz finālturnīru. Tam kvalificēsies EUR 1, EUR 2 un EUR 3 turnīru katras apakšgrupas uzvarētāji (6 izlases) un komandas, kuras būs pārākas otro pozīciju ieņēmušo vienību dueļos (3 izlases), kā arī viena no šo spēļu zaudētājām ar labākajiem rādītājiem apakšgrupu spēlēs.

Kvalifikācijai ir reģistrējušās 36 izlases, kas ir par vienu vairāk nekā iepriekšējā ciklā. 24 no tām pārstāv Eiropu, deviņas Āziju un Okeāniju, divas Ameriku, bet viena – Āfriku.

Pasaules čempionāta finālturnīrā piedalīsies 16 valstsvienības. Dalību tajā jau ir garantējuši mājinieki šveicieši, kuriem, pēc kvalifikācijas rezultātiem, pievienosies vēl 10 Eiropas komandas. Amerikas pārstāvēs viena izlase, bet Āziju un Okeāniju četras. Vienīgā Āfrikas kontinenta pārstāve Kotdivuāra par ceļazīmi cīnīsies Eiropas zonā.

Pasaules čempionāta finālturnīrs no 2022. gada 5. līdz 13. novembrim tiks aizvadīts Šveices pilsētās Cīrihē un Vintertūrā. Čempioni šoreiz tiks noskaidroti vienu mēnesi agrāk nekā ierasts, lai turnīra norise nepārklātos ar 2022. gada Pasaules kausa izcīņu futbolā.

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Florbola savienība

Foto: Māris Rožāns / LFS