Valmieras novads turpina sadarbību ar Rūjienas sadraudzības pilsētu Terjolu Gruzijā

Rūjienā viesojas Terjolas pilsētas pašvaldības (Gruzija) delegācija

No 3. līdz 10. augustam Valmieras novadā viesojas Terjolas pilsētas pašvaldības (Gruzija) delegācija. Piektdien, 4. augustā, Rūjienā vizīti pagodināja arī Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili (H.E. Mr Irakli Kurashvili). Šīs vizītes mērķis ir vienoties par Rūjienas un Terjolas sadarbības projektiem.

Sadarbības līgums ar Terjolu Rūjienai noslēgts 2016. gadā. Tiekoties Rūjienas apvienības pārvaldes ēkā, Raiņa ielā 3, Rūjienā, izrunātas iespējas sadarboties izglītības un kultūras jomā, kā arī uzņēmējdarbībā. “Sadarbība ar sadraudzības pilsētām ir jākopj un jāuztur visu laiku. Pēc Vidzemes plānošanas reģiona iniciatīvas Rūjienai sadraudzība ar šo pašvaldību sākās ar līguma noslēgšanu un tikai šobrīd veidojam konkrētas sadarbības aprises un uzsākam plānot kopīgus projektus. Noteikti kā viens no virzieniem ir jaunatnes un izglītības joma. Nenovērtējama ir pieredze, ko saviem jauniešiem esam varējuši sniegt redzesloka paplašināšanai, iepazīstot citas kultūras, dodoties pieredzes apmaiņas braucienos. Ceram, ka arī sadraudzībā ar Terjolas pilsētu izdosies īstenot līdzīgas ieceres,” stāsta Guna Ķibere, Valmieras novada pašvaldības domes deputāte.

Terjolas pilsētas pašvaldības pārstāvji ir ļoti ieinteresēti arī jautājumos par uzņēmējdarbību. “Oktobra pēdējā sestdienā un svētdienā norisinās Terjolas pilsētas svētki. Viņiem ir tradīcija šajos svētkos lepoties ar saviem tradicionālajiem, konkrētās vietas ēdieniem. Tā būtu arī mūsu iespēja iepazīt viņu kulināro mantojumu un kā šādos svētkos pārstāv un prezentē sevi uzņēmēji. Esam saņēmuši arī ielūgumu un plānosim atbildes vizīti. Priecē, ka viesus patīkami pārsteidza redzētais un izgaršotais Rūjienas saldējuma ražotnē, kā arī plānotā tikšanās ar veikalu tīklu pārstāvi, kas ir ieinteresēts Gruzijas vīnu u.c. produktu izplatīšanā Latvijā. Esmu gandarīts, ka arī Gruzijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Irakli Kurašvili varēja šodien pievienoties un apliecināt, ka esam stabils partneris. Viņa dalība ir kā zīmogs draudzībai, kuru noteikti stiprināsim un attīstīsim,” par sadarbības plāniem ar Terjolas pilsētu stāsta Guntis Gladkins, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos. 

Savukārt no Terjolas pilsētas pašvaldības puses interese ir arī par sociālajiem jautājumiem – kā tiek organizēts sociālais atbalsts iedzīvotājiem. Tāpat vēlētos pārņemt labo praksi atkritumu apsaimniekošanā. Ņemot vērā šīs intereses, 7. augustā Terjolas pilsētas pašvaldības delegācija viesosies Valmierā, kur Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs, viesiem prezentēs Valmieras novadu, kopā apmeklēs būvniecības stadijā esošo daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru un sociālo pakalpojumu centru “Vanags”, kur iepazīs grupu dzīvokļu un naktspatversmes darbību. Tāpat apmeklēs arī reģionālo atkritumu apsaimniekošanas centru “Daibe”. Kopumā vizīte plānota intensīva un plānots delegāciju iepazīstināt arī ar sporta, uzņēmējdarbības un kultūras nozari Valmieras novadā.

Terjolas pilsētas pašvaldības delegācijas sastāvā: Mirza Kočiašvili (Mirza Kochiashvili), Terjolas pilsētas mēra vietnieks, Soso Čafičadze (Soso Chaphichadze), Terjolas pilsētas mēra pārstāvis vietējā asamblejā un parlamentārajā birojā, Goča Verulašvili (Gocha Verulashvili), Terjolas pilsētas pašvaldības vietējās sapulces frakcijas – partijas “Gruzijas sapnis-demokrātiskā Gruzija” priekšsēdētājs un Badri Butskhrikidze (Badri Butskhrikidze), Terjolas pilsētas pašvaldības Tautsaimniecības un nekustamā īpašuma apsaimniekošanas komisijas priekšsēdētājs.

Rūjienas apvienības viens no stratēģiskajiem mērķiem ir starptautiskās sadarbības veidošana ar pašvaldībām ārvalstīs. Rūjienas pilsētai ir noslēgti sadarbības līgumi ar piecām pilsētām: Higašikava (Japāna), Szodligeta (Ungārija), Kuvasai (Uzbekistāna), Terjola (Gruzija), Šteinhāgena (Vācija). Sadarbība tiek turpināta arī Valmieras novada līmenī.