Valmieras novads piedalās pētījumā kultūras un radošā sektora inovāciju sekmēšanai

Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, 12 Eiropas universitātēm un pētniecības centriem turpmākos četrus gadus veiks izpēti par kultūras un radošā sektora inovāciju ieviešanas iespējām novadā.

Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, 12 Eiropas universitātēm un pētniecības centriem turpmākos četrus gadus veiks izpēti par kultūras un radošā sektora inovāciju ieviešanas iespējām novadā.

Projekta “IN SITU: Vietas unikalitātē balstītas kultūras un radošo industriju inovācijas ne-urbānās teritorijās” pamatā ir pētniecības un prakses sasaiste, aktivitātes plānojot teritorijās ārpus lielajiem urbānajiem centriem. Valmieras novads būs viena no sešām projekta īstenošanas vietām Eiropā. Projekts norisināsies arī Šibenikas-Kniņas apgabalā Horvātijā, Azoru salu arhipelāgā Atlantijas okeāna vidusdaļā (Portugāle), Rietumu piekrastes perifērijā Īrijā, Rietumu reģionā Islandē, Rietumu piekrastē un Baltijas jūras arhipelāgā Somijā.

Šajās teritorijās tiks sekmēta vietējo sadarbības tīklu veidošana, kultūras un radošo industriju sektora kapacitātes stiprināšana, apgūstot nepieciešamās prasmes un attīstot jaunas sadarbības projektu iniciatīvas.

Jau ir notikusi projekta dalībnieku pirmā tikšanās, sadarbības partnerim Azoru universitātei Ponta Delgada pilsētā uzņemot Eiropas pētniecisko institūciju pārstāvjus. Latviju pārstāvēja Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras un mākslu institūta pētniece Ilona Asare un asociētā profesore Ieva Zemīte, prezentējot Valmieras novada izaicinājumus kultūras un radošo nozaru attīstības jomā.

Projekta mērķis ir vērsts uz zināšanu pilnveidošanu par kultūras un radošo industriju inovācijas formām, procesiem un pārvaldību, veicinot Eiropas ne-urbāno teritoriju konkurētspēju un ilgtspēju.

Projektu finansē Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju atbalsta programma “Apvārsnis Eiropa”. Plašāk var lasīt Latvijas Kultūras akadēmijas mājaslapā www.lka.lv, kā arī projekta mājaslapā www.insituculture.eu.