Valmieras novadā mācībām 1. klasē pieteikti 627 bērni

Pirmās klases skolēns

Mācībām 1. klasē 2023./2024. mācību gadā Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs līdz 28. jūnijam pieteikti 627 skolēni.


Valmieras sākumskolā uzņemti 110 skolēni, Valmieras Pārgaujas sākumskolā – 110, Valmieras Viestura vidusskolā – 83, Valmieras 5. vidusskolā – 48, Valmieras 2. vidusskolā – 39, Rūjienas vidusskolā – 60, Kocēnu pamatskolā – 43, Mazsalacas vidusskolā – 25, Strenču pamatskolā – 19, Rubenes pamatskolā – 16, Naukšēnu pamatskolā – 14, J. Endzelīna Kauguru pamatskolā – 14, Burtnieku Ausekļa pamatskolā – 10, Trikātas pamatskolā – 9, Jura Neikena Dikļu pamatskolā – 8, Rencēnu pamatskolā – 9, Matīšu pamatskolā – 10. Jāpiemin, ka skolēnu skaits var būt mainīgs.


Tā kā vairākās Valmieras valstspilsētas izglītības iestādēs tika saņemts lielāks pieteikumu skaits, nekā tas ir noteikts Valmieras novada pašvaldības domes lēmumā par skolēnu skaitu 1. klašu grupās, izglītības iestādei, iesniedzot pamatojumu Valmieras novada Izglītības pārvaldei, tika lemts palielināt uzņemamo skolēnu skaitu 1.klasēs no 100 uz 110 gan Valmieras sākumskolā, gan Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras Viestura vidusskolā no 75 uz 83, Valmieras 5. vidusskolā no 44 uz 48.


Pieteikumu iesniegšana uzņemšanai rindā 1. klasē ilga no 1. marta līdz 30. aprīlim, līdz 10. maijam norisinājās pieteikumu apkopošana un izvērtēšana, turpinājās klašu komplektācija, savukārt līdz 15. jūnijam skolas organizēja klašu vecāku kopsapulces.


Jāatzīmē, ka bērnam prioritāri piešķirta vieta izglītības iestādē, ja arī bērna brālis un/vai māsa būs konkrētās izglītības iestādes skolēns 2023./2024. mācību gadā.


Šis bija pirmais gads, kad visā Valmieras novadā pašvaldība organizēja vienotu pieteikšanos 1. klasēm, iesniegumu vecākiem iesniedzot izvēlētajā izglītības iestādē.


Salīdzinājumam 2022./2023. mācību gadā Valmieras novada pašvaldības dibinātajās vispārējās izglītības iestāžu 1. klasēs mācījās 609 skolēni. Nākamajā gadā Valmieras novada pašvaldības dibinātajās izglītības iestādēs mācīsies par 18 bērniem vairāk nekā iepriekšējā mācību gadā.