Valmieras novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

22. un 23. aprīlī Valmieras novada Naukšēnu pagastā notiks Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes zemessargu apmācība, lai pilnveidotu un uzturētu kaujas spējas.

Apmācībā tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, un nenodara bojājumus videi. Uzdevumi tiks veikti arī diennakts tumšajā laikā.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Iedzīvotāju ievērībai!
Zemessardze aicina Naukšēnu pagasta iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar izpratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 28619184.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona
Komunikācijas nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Krancmane
Tālr.28619184
Facebook/Vidzemes brigādes zemessargi