Valmieras novadā zemessargi pilnveidos aizsardzības iemaņas

18. un 19. martā Valmieras novada Ķoņu pagastā notiks Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona autotransporta vadītāju apmācība, kā arī 18. martā Valmieras apkārtnē, Kauguru pagastā norisināsies zemessargu apmācība.

Valmieras apkārtnē, Kauguru pagastā karavīri un zemessargi pārvietosies ar ieročiem un tiks izmantota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību un nenodara bojājumus videi. Mācību laikā tiks izmantots arī militārais bruņutransports PATRIA.

Apmācība Zemessardzē pamatā notiek brīvdienās, kad zemessargiem ir iespēja veltīt savu brīvo laiku aizsardzības iemaņu pilnveidošanai un Latvijas drošības stiprināšanai.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai aizsardzības uzdevumus, bet arī palīdz veikt visai Latvijas sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, palīdz dzēst ugunsgrēkus, sniedz atbalstu plūdu radīto seku novēršanā, kā arī nepieciešamības gadījumā atbalsta valsts un pašvaldību institūcijas likumpārkāpumu novēršanā un sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā. 

Lai pievienotos Zemessardzei, kandidātam jāsazinās ar tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi  vai personīgi ierodoties savai mācību vai dzīvesvietai tuvākajā vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnēs: www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Iedzīvotāju ievērībai! Zemessardze aicina Ķoņu pagasta iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos un ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju pilnveidošanu. Jautājumu vai neskaidrību gadījumos aicinām zvanīt uz tālruņa numuru: 28619184.