Valmieras novadā viesojas vācu draugi no Borgholchauzenas

Valmieras novadā viesojas vācu draugi no Borgholchauzenas

12. un 13. augustā, Valmieras novadā viesojās 24 iedzīvotāju delegācija no Naukšēnu sadraudzības pilsētas Borgholchauzenas (Vācija), kuru vadīja pilsētas administrācijas vadītājs Ralfs Fīvigs (Ralf Vieweg).

Braucienu rīkoja Borgholchauzenas Latvijas draugu biedrība, kas dibināta 2017. gadā. Šī jau ir ceturtā Borgholchauzenas pārstāvju vizīte Naukšēnos. Delegācijas sastāvā pieci dalībnieki Latviju apmeklēja pirmo reizi.

Plānojot braucienu uz Naukšēniem, vācu draugi allaž iekļauj ceļojuma plānā arī citas Latvijas vietas un mūsu kaimiņvalstis. Šoreiz grupa ieradās ar prāmi Helsinkos, pa ceļam apskatot Somijas galvaspilsētu, kā arī izbraucot cauri visai Igaunijai. Ceļojot SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītāja un lieliskā gida Edgara Zaķa pavadībā, vācu tūristi apmeklēja Tallinu, Lahemā nacionālo parku, Rakveri, Peipusa ezeru un Tartu, izmēģināja šūpoles Valgā un Valkā, kas novietotas tieši uz Latvijas un Igaunijas robežas, viesojās Sedā un Strenčos, lasīja sēnes Pūpolu mežā, aplūkoja miniatūrās mājas “Miniciemā” un baudīja vasarīgu vakaru Brenguļu alus sētā, līdz ieradās savā galamērķī Naukšēnos un Valmierā.

Viesi no Borgholchauzenas apskatīja Naukšēnus un uzzināja par pēdējā laikā realizētajiem infrastruktūras projektiem un vietējo uzņēmēju iecerēm, viesojās Naukšēnu muižā, Naukšēnu Cilvēkmuzejā un Naukšēnu vidusskolā, kur uzzināja par tās 85 gadu ilgo vēsturi un mūsdienām, tostarp aktīvo starptautisko sadarbību “Erasmus+” programmas ietvaros.

Vācu draugi arī tika iepazīstināti ar Naukšēnu – Ķoņu svētku svinēšanas tradīcijām un noskatījās video par šī gada svētkiem.

Delegācija arī apmeklēja Rūjienu, kur tikās ar Rūjienas Izstāžu zāles vadītāju Līgu Siliņu un uzzināja par pilsētas vēsturi, kam sekoja ekskursija un degustācija uzņēmumā “Rūjienas saldējums”.

Piesātinātās programmas noslēgumā vācu draugi apmeklēja Piksāru baznīcu, kur noklausījās kamerkora “Kaķi” koncertu. Viesi arī veltīja simbolisku ziedojumu baznīcas atjaunošanai. Vakariņās Borgholchauzenas pārstāvji tika cienāti ar vietējiem ēdieniem un iemēģināja roku Naukšēnos iecienītā kornhola spēlē.
Valmierā viesi iepazinās ar jauno Valmieras muzeja ekspozīciju “de Woldemer”. Klausoties Edgara Zaķa stāstījumā par Valmieru, Borgholchauzenas pārstāvji aplūkoja pilsētu no Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas torņa, baudīja skatu uz Gauju no Valterkalniņa lapenes un pastaigājās pa atjaunoto Dzirnavu ezeriņa promenādi. Vizīti delegācija noslēdza ar ekskursiju Rīgā, tostarp apmeklējot jauno Dziesmu svētku estrādi Mežaparkā.

Kā allaž, vācu draugi nebija ieradušies tukšām rokām. 2019. gadā Naukšēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji saņēma no Borgholchauzenas dāvinājumu – ugunsdzēsēju automašīnu. Šoreiz viņi atveda dāvanā ugunsdzēsēju specapģērba komplektu. Nākamajā vizītē Borgholchauzenas pārstāvji piegādās 50 šāda specapģērba komplektus, ko varēs izmantot brīvprātīgie ugunsdzēsēji visā Valmieras novadā.