Valmieras novadā viesojas Japānas- Uzbekistānas Zīda ceļa fonda izpilddirektors

Šodien, 28. martā, Valmieras novada pašvaldībā Latvijas un Igaunijas valstu vizītes laikā viesojās Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda (JUZCF) izpilddirektors Mansurs Bakhriddinovs (Mansur Bakhriddinov).

Pēc viesošanās Japānas vēstniecībā Rīgā, Bakhriddinovs savu vizīti Latvijā turpināja Valmierā,  tiekoties ar Valmieras novada pašvaldības vadību – Jāni Baiku, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju, Gunti Gladkinu, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku, Eviju Nagli, Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci un Gunu Ķiberi, uzņēmējdarbības speciālisti, lai pārrunātu aktuālos jautājumus, kas saistīti ar Valmieras un Rūjienas sadarbību ar ilggadēju sadraudzības pilsētu Higašikavu, Japānā, un Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fondu. Mansurs Bakhriddinovs tika iepazīstināts arī ar Valmieras Industriālā parka attīstību, tajā uzsākto infrastruktūras izveidi.

Plānots apmeklēt arī Japāņu centru Valmieras integrētajā bibliotēkā, kā arī tikties ar Vidzemes augstskolas pārstāvjiem. 

Valmieras novada pašvaldībai kopš 2022. gada ir noslēgts Saprašanās memorands ar Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fondu, kā mērķis ir izveidot un veicināt Valmieras novada pašvaldības un Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda sadarbību un ilgtermiņa partnerību, īstenojot projektus šādās jomās: investīcijas, infrastruktūra, tirdzniecība, izglītība, lauksaimniecība un reģionālā sadarbība ar moderno tehnoloģiju efektīvu integrāciju un Japānas inovatīvo pieredzi.

Vizīti Valmieras novadā Bakhriddinovs turpinās tiekoties ar “3D Cinema” vadību un klātesot Japānas filmas prezentācijā “Kamui no Uta”, kas kinoteātrī Valmierā tiek rādīta ar Higašikavas pilsētas Japānā atbalstu. 

Tālāk Bakhriddinovs viesosies Rūjienā, kur paredzēts pārrunāt ekonomikas un infrastruktūras attīstības jautājumus un neformālā daļā baudīt Rūjienas kultūras piedāvājumu. 

Valmieras novada sadarbība ar Japānu aizsākās 2007. gadā, kad Rūjiena sāka veidot ciešākas saiknes ar Higašikavas pilsētu. Sadraudzības līgums starp Rūjienu un Higašikavu tika parakstīts 2008. gada 17. jūlijā Higašikavā. Pēc 2021. gadā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas jaunizveidotais Valmieras novads turpina attīstīt un stiprināts sadraudzības saites ar Higašikavu un Japānu kopumā, pievienojot tām arī ekonomikas dimensiju. 2022. gada 14. novembrī parakstīts Saprašānās memorands ar Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fondu.