Valmieras novadā viesojas Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda delegācija

Valmieras novadā viesojas Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda delegācija

Šonedēļ Valmieras novadā norisinās Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda (JUZCF) delegācijas vizīte.

Latvijā viesojas fonda pārstāvji – Mamoru Sekijama, delegācijas vadītājs, JUZCF direktors, Kei Hamabe, Higašikavas tūrisma asociācijas priekšsēdētājs, Šuji Takebe, Higashikawa Promotion Corporation prezidents, Taro Tokuoka, SOLID CORPORATION prezidents, Šuiči Sakai, PURPOSE JAPAN CO., LTD prezidents un Mansurs Bakhriddinovs, JUZCF izpilddirektors.

Pirmdien, 3. aprīlī, vizīte sākās Rīgā. Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda pārstāvji, kurus pavada Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs, un Guntis Gladkins, domes priekšsēdētāja vietnieks, tikās ar ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoru Kasparu Rožkalnu. Tikšanās laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas tūrisma, tirdzniecības, enerģētikas un kokapstrādes jomā, augsto tehnoloģiju nozarē, kā arī Ukrainas atjaunošanā pēc kara.

Vēl Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda pārstāvji tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem un Japānas vēstnieku Latvijā Jasuši Takase.

4. aprīlī JUZCF delegācija ieradīsies Valmierā. Fonda pārstāvji piedalīsies Japānas telpas oficiālajā atklāšanā Vidzemes Augstskolā (ViA), kā arī parakstīs sadarbības līgumu ar ViA.

JUZCF delegācija viesosies Valmieras novada pašvaldībā, kā arī apmeklēs uzņēmumus AS “Valmieras stikla šķiedra”, kooperatīvā sabiedrība “VAKS”, SIA “Daiļrade koks” un SIA “Valpro”. Viesi no Japānas apmeklēs arī Jāņa Daliņa stadionu un piedalīsies jaunās infrastruktūras atklāšanas pasākumā golfa klubā “Avoti”.

Savukārt 5. aprīlī Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda delegācija uzturēsies Rūjienā, kas vēsturiski ir Japānas pilsētas Higašikavas sadraudzības pilsēta. Viesi apmeklēs Rūjienas mākslas skolu, Rūjienas vidusskolu, Rūjienas Izstāžu zāles Japānas istabu, Rūjienas Kultūras centru, SIA “Rūjienas saldējums” un Rūjienas Tautskolu. Atpakaļceļā viesi iepazīsies ar Valmiermuižas alus darītavu.

Valmieras novada sadarbība ar Japānu aizsākās 2007. gadā, kad Rūjiena sāka veidot ciešākas saiknes ar Higašikavas pilsētu. Sadraudzības līgums starp Rūjienu un Higašikavu tika parakstīts 2008. gada 17. jūlijā Higašikavā. Pēc 2021. gadā īstenotās administratīvi teritoriālās reformas jaunizveidotais Valmieras novads turpina attīstīt un stiprināts sadraudzības saites ar Higašikavu un Japānu kopumā, pievienojot tām arī ekonomikas dimensiju. Tā kā Higašikavas pilsēta ir viena no Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda biedriem, Valmieras novada pašvaldība 2022. gadā uzsāka sadarbības saišu veidošanu ar šo organizāciju. No 11. līdz 15. novembrim norisinājās Valmieras novada pašvaldības delegācijas vizīte Japānā ar mērķi piedalīties Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda organizētajā konferencē “Zīda ceļa globālais dizains” un parakstīt Saprašanās memorandu starp Valmieras novada pašvaldību un Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fondu.

Saprašanās memoranda mērķis ir izveidot un veicināt Valmieras novada pašvaldības un Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda sadarbību un ilgtermiņa partnerību, īstenojot projektus šādās jomās: investīcijas, infrastruktūra, tirdzniecība, izglītība, lauksaimniecība un reģionālā sadarbība ar moderno tehnoloģiju efektīvu integrāciju un Japānas inovatīvo pieredzi.

Šī ir Japānas – Uzbekistānas Zīda ceļa fonda atbildes vizīte, lai apspriestu turpmākās sadarbības aktivitātes.