Valmieras novadā viesojas Japānas tūrisma operatoru pārstāvji

Valmieras novadā viesojas Japānas tūrisma operatoru pārstāvji

11. un 12. maijā Valmieras novadā viesojās Japānas tūrisma operatoru pārstāvji. Šo vizīti Latvijā rīkoja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar mērķi popularizēt Latviju, tostarp Valmieras novadu, kā interesantu un unikālu galamērķi japāņu tūristiem. Vizītes laikā tālie viesi apmeklēja Valmieras, Cēsu un Siguldas novadus, kā arī Rīgu.

Vizīte Latvijā sākās ar Rūjienas apmeklējumu, kur tūrisma operatoru pārstāvji apskatīja Rūjienas izstāžu zāli un Japāņu istabu un klausījās Rūjienas patriotes Līgas Siliņas stāstos un dziesmās, tostarp japāņu valodā, izmēģināja spēkus ūdens pumpēšanā pie Rūjienas un tās sadraudzības pilsētas Japānā Higašikavas draudzības simbola – Rūjienas ūdens pumpja, kā arī uzņēma kopīgu foto pie Rūjienas sadraudzības pilsētu norādes zīmēm.

Īpaši garda izvērtās viesošanās uzņēmumā “Rūjienas saldējums”, kur bija iespējams nogaršot vairākas īpašas Rūjienas saldējuma garšas un veidus. Pēc tam sekoja lustīga uzņemšana Rūjienas tautskolā, kur viesiem no Japānas tika ierādīti pamati latviešu rotaļdejās, kam sekoja tautas daiļamatniecības darbu izrādīšana un arī piemērīšana, bet pēc tam visi sēdās pie kopēja galda, lai mielotos ar vietējo pagatavotajiem gardumiem.

Dienas noslēgumā Japānas tūrisma operatoru pārstāvji viesojās Oleru muižā, kur viņus viesmīlīgi uzņēma muižas saimnieki Ieva un Kārlis Zemīši, izrādot Kungu māju un muižas dārzu.

12. maijā viesi no Japānas apmeklēja atpūtas kompleksu “Avoti” un Valmiermuižas alus darītavu.

Daži no viesiem kādā no Baltijas valstīm ir viesojušies jau vairākkārt un īpaši novērtē latviskās tradīcijas.