Valmieras novadā viesojās bērni no Ukrainas

No 22. līdz 28. oktobrim Valmieras novadā norisinājās nometne, kurā piedalījās 16 bērni no Ukrainas pilsētas Čortkivas. Nometnes mērķis bija iepazīt izglītības iestāžu, tostarp interešu izglītības, piedāvājumu Valmieras novadā, kā arī apskatīt un izmēģināt piedāvāto sporta infrastruktūru. Nometnē piedalījās bērni, kuru vecāki aizstāv Ukrainas neatkarību Krievijas sāktajā karā Ukrainā.

No 22. līdz 28. oktobrim Valmieras novadā norisinājās nometne, kurā piedalījās 16 bērni no Ukrainas pilsētas Čortkivas. Nometnes mērķis bija iepazīt izglītības iestāžu, tostarp interešu izglītības, piedāvājumu Valmieras novadā, kā arī apskatīt un izmēģināt piedāvāto sporta infrastruktūru. Nometnē piedalījās bērni, kuru vecāki aizstāv Ukrainas neatkarību Krievijas sāktajā karā Ukrainā.

“Palīdzam Ukrainai dažādos veidos jau kopš kara pirmās dienas, nometnes bērniem ir viens no svarīgākajiem atbalsta veidiem. Nedēļas garumā Valmierā bērni izbaudīja drošu un mierīgu vidi, sportiskas un radošas aktivitātes, jautru kopābūšanu,” saka Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. To apliecināja arī Čortkivas pilsētas pašvaldības vadītājs Volodimirs Šmatko, tiešsaistē pateicoties par nometnes rīkošanu un sakot, ka “Latvija ir daudz veidos apliecinājusi, ka ir maza valsts ar lielu sirdi. Tas, ko jūs darāt, ir nenovērtējami”.

Nometnes dalībnieki apmeklēja Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcu, Valmieras vecpilsētu, sporta un aktīvās atpūtas parku “Mežs”, Valmieras Olimpisko centru, Valmieras peldbaseinu, Jāņa Daliņa stadionu, Valmieras Integrēto bibliotēku, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras muzeju un jauno ekspozīciju “de Woldemer”, Valmieras tehnikumu, bērni piedalījās arī Vidzemes Lūgšanu brokastīs. Tāpat garšīga ekskursija aizvadīta Rūjienas saldējuma ražotnē, kā arī brīvais laiks pavadīts, skatoties filmu kino “Gaisma”. Nometnes izskaņā dalībnieki tikās ar Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un priekšsēdētaja vietnieku Ričardu Gailumu.

FOTOGALERIJA