Valmieras novada uzņēmēji piedāvā iepazīt lauku dzīvesveidu

Lai iepazītu Latvijas laukus, dabu un kultūru, kā arī vietējos iedzīvotājus dažādos Latvijas reģionos un darbošanos, ir izstrādāts piedāvājums Latvijā – “Lauku dzīvesveids”, kas ļauj tūristiem iepazīt mūsdienu dzīvi un cilvēkus laukos, iepazīstot arī jaunus ceļojuma galamērķus – mazpilsētas, ciemus, pagastus – katru ar savu Lauku dzīvesveida identitāti.

“Lauku dzīvesveida” piedāvājums ir stāsts par dzīves stilu, kas maina ierastos priekšstatus par laukiem, tas rāda lauku vidi, kur apvienojas tradicionālās un mūsdienu vērtības. Viesiem ir iespēja iepazīt dzīvi mazpilsētās, lauku saimniecībās un uzņēmumos kopā ar vietējo cilvēku, vērojot ikdienas norises vai iesaistoties tajās, piemēram, dārza veidošana un kopšana, mūsdienu dizaina amatniecība, veselīga pārtika, inovatīvu produktu ražošana, arhitektūra un vide, zaļais dzīvesveids un daudz citu patiesu vērtību.

Savu piedāvājumu interesentiem sagatavojuši arī vairāki Valmieras novada uzņēmēji – bioloģiskā zemnieku saimniecība “Kaņepītes” Kocēnu pagastā, Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele”, Oleru muiža Jeru pagastā, Valmiermuižas alus darītava un Valmiermuižas stallis. Plašāka informācija par piedāvājumu Latvijā un Igaunijā šeit.

Uzņēmēju apmeklēšanai nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās, jo ne visas saimniecības ir tūrisma saimniecības un to pamatnodarbošanās ir ražošana vai cita nodarbe. Tāpēc parasti apmeklētājiem tiek noteikts īpašs laiks un/vai diena, kad tos saimniecība var uzņemt.

“Lauku dzīvesveida” piedāvājumu veido ne tikai lauku saimniecības, bet arī dažādu pasākumu apmeklēšana, kas ļauj satikt vietējos iedzīvotājus un izjust lauku dzīvesveidu, iegādājoties vietējos amatniecības un pārtikas ražojumus dažādos tirdziņos, kopīgi svinot gadskārtu vai ražas svētkus ar īpašām tradīcijām, dziesmām, dejām un svētku ēdieniem. Nu jau par tradīciju kļuvušas “Mājas kafejnīcu dienas” – kur apmeklētājiem ļauj nobaudīt vietējos, īpašos ēdienus, kurus cilvēki dažādos novados pasniedz uz saviem ģimenes svētku galdiem. Par “Māju kafejnīcu dienu” norisi Valmieras novadā lasiet šeit.

Attēlā: Oleru muiža.