Valmieras novada tūrisma piedāvājumu popularizēs izstādē Somijā

Gada ieskaņā, no 18. līdz 21. janvārim, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes pārstāvji piedalīsies starptautiskā tūrisma izstādē “MATKA Nordic Travel Fair” Somijas pilsētā Helsinkos, lai popularizētu Gaujas Nacionālā parka un Valmieras novada tūrisma piedāvājumu Latvijas stendā. Šajā stendā Valmieras novads tiks pārstāvēts gan kā Gaujas Nacionālā parka teritorija, gan kā viens no tūrisma maršruta “Via Hanseatica” pieturpunktiem.

Tūrisma izstāde “MATKA” ir lielākais tūrisma gadatirgus Ziemeļeiropā, kas pulcē gandrīz 1000 ceļojumu organizatorus, tūrisma organizācijas, 1050 mediju pārstāvjus, nozares digitālā satura veidotājus un aptuveni 80 300 apmeklētājus no vairāk nekā 90 pasaules valstīm.

Somu ceļotājiem Latvijā un Gaujas Nacionālajā parkā interesē arhitektūra, māksla, kultūra, gastronomija un daba, liecina jaunākais pētījums. Baltijā lielākais nacionālais parks – Gaujas Nacionālais parks – mūsdienās ir vieta, kur līdzās cēlām pilīm, restorāniem, vēsturiskām vecpilsētām un atpūtas vietām mīt pagātnes leģendas un bagāta dabas daudzveidība. Ik gadu somu ceļotāju skaits Gaujas Nacionālā parka reģionā pieaug, tiem ierindojoties TOP 4 biežāko viesu sarakstā.

Enter Gauja izveidojusi jaunu tūrisma materiālu somu valodā “Matkaopas Gaujan National Park TOP 10“, iepazīstinot tūristus ar populārākajiem tūrisma objektiem Gaujas Nacionālajā parkā. Materiāls izveidots arī angļu valodā. Tāpat izstādes apmeklētājiem būs iespēja saņemt materiālu par atpūtas vietām pie dabas Valmieras novadā, ceļojot ar kemperiem. Arī 2024. gada lielākie pasākumi, kas atspoguļoti uz Valmieras novada ainaviskāko skatu pastkartēm, būs pieejami stenda apmeklētājiem, aicinot ieplānot Valmieras novadu un Gaujas Nacionālo parku kā savu nākamo galamērķi atpūtai.

Starptautiskajā tūrisma izstādē Somijā kopā ar citiem nozares pārstāvjiem Latvijas stendā piedalīsies tūrisma speciālisti no Valmieras, Cēsu, Siguldas novada un “Enter Gauja” biroja, kā arī pārstāvji no tūrisma maršruta “Via Hanseatica” pieturpunktiem Valmierā, Cēsīs, Siguldas, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes un Valkas novados.  

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.  

Informāciju sagatavoja: Vineta Pūce, Valmieras novada Tūrisma pārvaldes starptautiskā tūrisma speciāliste, mob. tālr.: 26332213, visit.valmiera.lv