Valmieras novada sportisi saņem Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības apbalvojumus

LSVS apbalvošana

Atzīmējot Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības (LSVS) 60. gadadienu, 16. decembrī Ādažu Kultūras centrā svinīgā ceremonijā par ilggadēju ieguldījumu veterānu sporta attīstībā un augstiem sasniegumiem, startējot 2023. gada pasaules un Eiropas čempionātos, Master turnīros, apbalvoti Latvijas labākie sporta veterāni, tai skaitā Valmieras novada sportisti. LSVS prezidents Ivans Klementjevs uzrunā atskatījās arī uz 60 gadiem biedrības vēsturē un nozīmīgākajiem notikumiem.

Varam lepoties ar mūsu aktīvajiem senioriem un sporta veterāniem: ar LSVS medaļu “Sporta slava” 1. zelta pakāpi apbalvota Ieva Stiģe, ilggadēja Valmieras novada sporta veterānu koordinatore. Savukārt LSVS apbalvojumus “Goda zīme” saņēma Ritvars Bušmanis, Vilhelmīne Bērzupe, Jānis Ķīsis, Janeks Ekurs, Jānis Dainis, Andris Krasts, Guntars Kampernovs, Aiva Miķelsone, Aldis Ķīsis, Aldis Priedītis, Inese Kokorēviča, Ilze Roķe, kā arī Valmieras vieglatlētikas kluba sporta veterāni Andis Gailis, Ēriks Melkurts, Gints Rudzītis, Irina Birjukova, Jānis Zagorskis, Valdis Tilts, Ritvars Lērme un Sandis Sabājevs.

Novērtējot mūža ieguldījumu sportā un neizsīkstošo enerģiju, organizējot sporta notikumus, īpaši godināts 95. gadu jubilejā tika arī Elmārs Gulbis, pasniedzot LSVS Goda medaļu.

Par galvenās tiesneses pienākumu pildīšanu vasarā Valmierā notikušajās LSVS 60. Sporta spēlēs vieglatlētikā goda diplomu saņēma Megija Stalberga. Par aktīvu dalību Latvijas Sporta veterānu – senioru kustībā un ieguldījumu sacensību organizēšanā goda diploms arī Vidzemes sporta asociācijas airēšanas slaloma trenerim Kasparam Pakeram un Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktoram Viktoram Litauniekam. Tāpat arī Goda diplomu saņēma Valmieras novada sportiste Dace Gaigala par panākumiem LSVS 60. Sporta spēļu finālsacensībās slēpošanā un orientēšanās sacensībās.

LSVS apbalvojumu “Laureāti 2023” saņēma:

  • Marta Ādamsone – 3 sudraba godalgas (diska mešana, lodes grūšana, smaguma mešana) pasaules čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem telpās Toruņā, Polijā
  • Ilona Puriņa – bronzas godalga šķēpa mešanā pasaules čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem telpās Toruņā, Polijā
  • Irina Birjukova – bronzas godalga komandu cīņā 10 km soļošanā Eiropas čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem Peskārā, Itālijā
  • Jānis Zagorskis – bronzas godalga šķēpa mešanā Eiropas čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem Peskārā, Itālijā
  • Ritvars Lērme – sudraba godalga komandu cīņā 10 km soļošanā pasaules čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem telpās Toruņā, Polijā

Latvijas Sporta veterānu – senioru savienības organizētās 60. pašvaldību sporta spēles 2023. gadā tika aizvadītas 27 sporta veidos, un tajās piedalījās 33 Latvijas pašvaldību sportisti jeb 402 sporta komandas. Kopumā 3300 sporta veterāni cīnījās par uzvaru savās vecuma grupās. Spēļu finālsacensības notika Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā un vairākās Valmieras sporta bāzēs, piedaloties 1054 sportistiem. Valmieras novada sportisti LSVS 60. sporta spēļu kopvērtējumā izcīnīja godpilno otro vietu. Pirmajā vietā kopvērtējumā Rīga, bet trešajā vietā Daugavpils.

Apsveicam un lepojamies ar mūsu sportistiem, kuri iedvesmo kustēties vairāk arī savus līdzcilvēkus! Lai stipra veselība arī turpmāk!