Valmieras novada sporta veterāniem 2. vieta novadu vērtējumā

Jau 58.reizi norisinājās Latvijas Sporta veterānu sporta spēles. Ierobežojumu dēļ sacensību kalendārs tika mainīts vairākkārt, taču sporta veterāniem, kuri turpina aktīvi sportot, bija iespēja savu varēšanu parādīt.

Parasti pirmie startēja slēpotāji, pēc tam vieglatlēti Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, tad jau stafeti pārņēma volejbolisti, basketbolisti, peldētāji u.c. sporta veidu pārstāvji. Noslēgums visām sacensībām bija jūnija beigās ar ļoti daudzu sportistu līdzdalību dažādos sporta veidos. Šogad sportisti sāka startēt tikai jūnijā, un sacensību pēdējais datums bija 25.septembris. Valmieras novada sportisti joprojām ir vieni no stiprākajiem valstī, un kopvērtējumā izcīnīta 2. vieta novadu vērtējumā un 3.vieta absolūtajā kopvērtējumā. Absolūtajā kopvērtējumā vērtē 11 sporta veidu augstākos rezultātus, un obligāts sporta veids ir vieglatlētika. Novadu vērtējumā attiecīgi tiek vērtēti deviņi sporta veidi.

Valmieras novada sportisti startēja 18 sporta veidos no 25. Pirmās vietas šogad izcīnīja volejbolisti: dāmas 60+ (kapteine Sandra Bobrova); kungi 35+ un 40+ (kapteinis Janeks Ekurs) un kungi 55+ (kapteinis Guntars Kampernovs).

2.vieta svaru stieņa spiešanas sacensību dalībniekiem, kurus gadu no gada startēt aicina Andrejs Rožlapa. Otrā savā 55+ vecuma grupā arī dāmu volejbola komanda. Šogad 3.vietu kopvērtējumā izcīnīja novusa spēlētāji, komandas līdera Andra Krasta vadībā. 3.vieta arī florbola komandai (komandu startam uzrunāja Jānis Dainis), kā arī pludmales volejbolistiem 40+ vecuma grupā.

Ļoti augsto 4.vietu izcīnīja vieglatlēti. Komandu komplektēja Sandra Kaufmane un Jānis Dainis. Vieglatlēti gadu no gada uzlabo savus personīgos sasniegumus un no sacensībām vienmēr atgriežas gandarīti par startiem. 4.vieta arī dambretistiem (komandas pārstāvis Valdis Kampuss). Arī riteņbraukšanas sporta veida pārstāvji izcīnīja 4.vietu, komandu komplektēja Jānis Dainis. Piektie šoreiz peldētāji (startēja nepilnā sastāvā), un 5.vieta arī dāmu 50+ volejbola komandai (kapteine Iveta Šteindāle). Aiz olimpiskā sešinieka palika rudens krosa, šaha un orientēšanās sacensību dalībnieki, bet gan jau arī viņi tiks uz goda pjedestāla. Pēc ilgāka pārtraukuma sacensībās piedalījās arī galda tenisa spēlētāji. Paldies Ervīnam Svīķim!

Jau top Latvijas sporta veterānu – senioru savienības 59.sporta spēļu nolikums, ko Latvijas Sporta veterānu (senioru) savienība veido kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību, un vairāki sportiski pasākumi veterāniem plānoti arī Valmierā.

Cerot uz vēl veiksmīgākiem startiem un visiem sportisku, možu garu un stipru veselību vēlot,
Ieva Stiģe,
Valmieras novada sporta veterānu koordinatore