Valmieras novada skolēni saņem Valmieras Rotari kluba stipendijas

Rotari kluba stipendijas

26. februārī svinīgā gaisotnē viesnīcas “Wolmar” semināru zālē Valmieras Rotari klubs deviņiem Valmieras novada skolēniem pasniedza stipendijas par teicamām sekmēm mācībās, aktīvu sabiedrisko darbību un panākumiem interešu izglītībā. 

2023./2024. mācību gadā Valmieras Rotari kluba stipendijas saņēma: 

  • Marks Titko – Valmieras 2. vidusskola;
  • Regnārs Nerips – Valmieras Viestura vidusskola;
  • Brenda Beļājeva – Valmieras 5. vidusskola; 
  • Annija Tauriņa – Valmieras Valsts ģimnāzija;
  • Rihards Bērziņš – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija; 
  • Dārta Kancēviča – MIKC Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola; 
  • Rūta Karlīna Bakaisa – Valmieras tehnikums; 
  • Mārcis Stepanovs – Mazsalacas vidusskola;
  • Amanda Čākure – Rūjienas vidusskola. 

2023./2024. gada Valmieras Rotari kluba prezidents Guntars Štrombergs skolēnus iepazīstināja ar Rotari kluba vēsturi, darbības mērķiem un prioritātēm, viena no tām ir bērnu un jauniešu izglītība, veselība un kvalitatīva brīvā laika pavadīšana. Savukārt klātesošie kluba biedri pastāstīja vairāk par sevi un profesionālo darbību.  

Stipendiju saņēmušie skolēni ir ne vien motivēti un ar teicamiem mācību rezultātiem, bet arī aktīvi iesaistās dažādās ārpusstundu aktivitātēs. Jaunieši pastāstīja par saviem hobijiem un interesēm, kas pārklāj visdažādākās jomas – sports, ugunsdzēsības sports, mūzika, māksla, teātris, literatūra, medicīna, bioloģija, informāciju tehnoloģijas, dalība skolas pašpārvaldē un citas. Topošajiem absolventiem šis mācību pusgads ir izaicinošs, jo paralēli eksāmeniem ir jāizdara arī izvēle par nākotnes studijām. Jaunieši pastāstīja vairāk arī par saviem studiju plāniem, kas saistīti gan ar medicīnu, gan uzņēmējdarbību, gan pedagoģiju, gan ar citām studiju programmām. Kluba biedrus īpaši priecēja vairāku jauniešu vēlme savu nākotni pēc studijām saistīt ar Valmieru. Noslēgumā skolēniem tika pasniegti goda raksti. 

Pieteikumā Valmieras Rotari kluba stipendiju saņemšanai Valmieras novada pašvaldības izglītības iestādes uzrādīja skolēna sekmes, raksturojumu, talantus, hobijus un iesaisti interešu izglītībā. Stipendijas veidotas no kluba biedru privātajiem ziedojumiem un šogad tika pasniegtas jau 27. reizi. Valmieras Rotari klubs ir dibināts 1996. gadā, tas ir otrs lielākais Rotari klubs Latvijā.