Valmieras novada skolēni iesaistījušies vasaras nodarbinātībā

Sākoties Skolēnu vasaras nodarbinātības programmai, no 1. jūnija Valmieras novada pašvaldībā un Valmieras novada uzņēmumos un nevalstiskajās organizācijās darbu uzsākuši 115 skolēni, to skaitā:

  • Skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuri nodarbināti Valmieras novada pašvaldības iestādēs periodā no 1. līdz 21. jūnijam;
  • Skolēni vecumā no 13 līdz 19 gadiem, kuri nodarbināti dažādos Valmieras novada uzņēmumos un nevalstiskajās organizācijās periodā no 1. līdz 21. jūnijam;
  • Skolēni vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kuri nodarbināti Valmieras novada pašvaldības iestādēs sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) periodā no 1. līdz 30. jūnijam.

Valmieras novada pašvaldības iestādēs darba vietas lielākoties tiek nodrošinātas pirmsskolas izglītības iestādēs, vispārējās izglītības iestādēs,  bibliotēkās, Valmieras muzejā, apvienību pārvaldēs, kultūras namos un jauniešu centros. Skolēni tiek nodarbināti arī tādos uzņēmumos un nevalstiskajās organizācijās kā SIA “Tirdzniecības nams “Kurši””, SIA “Vidzemes slimnīca”, SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, SIA “VALPRO”,  Vidzemes Augstskola, Valmieras tehnikums, SIA “Valmiermuižas alus”, SIA “Mazais Ansis”, nodibinājums “Valmieras atbalsta fonds”  u.c.

Kopumā pašvaldībā vasaras periodā paredzēts nodarbināt līdz 500 skolēniem četros periodos: no 1. līdz 21. jūnijam, no 22. jūnija līdz 14. jūlijam, no 7. jūlija līdz 4. augustam; no 7. līdz 25. augustam. Savukārt NVA trīs periodos: no 1. līdz 30. jūnijam; no 1. līdz 31. jūlijam un no 1. līdz 31. augustam.

Pieteikšanās vasaras nodarbinātībai Valmieras novada pašvaldībā noslēdzās 18. maijā, lielākā daļa vakanču tika aizpildītas pirmajās dienās, Valmieras pilsētā – pat pirmajās stundās. Jauniešiem interese par nodarbinātību ir liela ne tikai finansiālos nolūkos, bet arī pašizaugsmes un pieredzes dēļ, lai attīstītu prasmes, iemaņas un apzinātu potenciālu, kā arī iegūtu pieredzi turpmākajam darba tirgum.