Valmieras novada skolas pirmo reizi satikās erudīcijas spēlē “Zini! Mini! Uzzini!”

Zini! Mini! Uzzini!

6. decembrī Valmieras Kultūras centrā prāta spēlē “Zini! Mini! Uzzini!” pirmo reizi satikās Valmieras novada izglītības iestāžu vecāko klašu skolēnu komandas, lai mērotos spēkiem erudīcijā un zināšanās, uzzinātu daudz jauna, pārstāvētu savu skolu, kā arī veicinātu izglītības iestāžu savstarpējo sadraudzību. 

Erudīcijas spēlē piedalījās 22 komandas no 15 Valmieras novada izglītības iestādēm – Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, Valmieras 5. vidusskola, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras 2. vidusskola, Rubenes pamatskola, Jāņa Endzelīna  Kauguru pamatskola, Rencēnu pamatskola, Jura Neikena Dikļu pamatskola, Rūjienas vidusskola, Mazsalacas vidusskola, Kocēnu pamatskola, Naukšēnu vidusskola, Trikātas pamatskola.  

Spēles jautājumi bija saistīti ar vēsturi, matemātiku, fiziku, latviešu valodu, mākslu, mūziku, sportu, teātri, kino, dzīvniekiem, augiem, sabiedrībā atpazīstamām personībām un citām tēmām. Skolēniem noderēja zināšanas gan par lokāliem notikumiem Valmierā un Latvijā, gan ārvalstu aktualitātēm. 

Aizrautīga gaisotne un spēles gars skolēnu vidū saglabājās līdz pat pēdējam jautājumam, šoreiz pirmās vietas tika sadalītas šādi: 

  • 1. vieta – Valmieras 5. vidusskola;
  • 2. vieta – Rūjienas vidusskola;
  • 3. vieta – Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija. 

Pateicamies ikvienam skolēnam un skolotājam par uzdrīkstēšanos izaicināt savas zināšanas un piedalīties spēlē! 

Komandas sastāvēja no viena pedagoga un četriem 9. līdz 12. klašu skolēniem, vienu skolu varēja pārstāvēt ne vairāk kā divas komandas. 

Erudīcijas spēli Valmieras novada izglītības iestādēm organizē “Zini! Mini! Uzzini!” komanda sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību. 

Atbalstītāji – Valmieras Kultūras centrs, Rūjienas saldējums, LIVO, atpūtas parks “Avoti”, Valmieras peldbaseins, Gardu Muti.