Valmieras novada roņi iedvesmo jaunos peldētājus

Valmieras roņi

“Valmieras Olimpiskā centra sporta festivāla” ietvaros 10. un 11. februārī ikvienam interesentam bija iespēja bagātināt savu pieredzi par ziemas peldēm iedvesmas stāstos, kā arī pašiem piedalīties ziemas peldē Daliņu pludmalē.

“Ziemas peldēšana, īpaši pēdējos gados, Latvijā ir ieguvusi ļoti lielu popularitāti. Šķiet retais par to iepriekš nav domājis. Ir tādi, kas, nemaz nemēģinot, uzreiz ir pārliecināti, ka viņus aukstums nevilina! Ir tādi, kas par to domā, bet vēl nav saņēmušies pamēģināt, bet ir gana daudz tādu, kuri pamēģinot ar to aizraujas un novērtē aukstā ūdens labvēlīgo ietekmi uz ķermeni un ir pārliecināti, ka tas nāk par labu viņu veselībai,” atzīst Valmieras novada ziemas peldētāju kopienas “Valmieras roņi”, kuru rindās ir aptuveni 60 aktīvu ziemas peldētāju, pārstāve Elīna Karlivāne.

10. februārī Jāņa Daliņa stadionā pieredzējušie Valmieras novada roņi dalījās savā unikālajā pieredzē atzīmējot, ka tāda jāveido ikkatram ziemas peldētājam, jo vienas konkrētas receptes vai sistēmas tam nav. Viens peldētājs apauj speciālus apavus, cits ledainajā ūdenī iet basām kājām, kāds rokās velk cimdus un tās neslapina, cits rokas peldes laikā silda padusēs. Viens nu gan ir skaidrs – nereti, lai varētu baudīt ziemas peldi, ir jāveic diezgan pamatīgi priekšdarbi. Sākot no sniega tīrīšanas automašīnu stāvlaukumā līdz paša āliņģa atbrīvošanai no ledus.

Savukārt svētdien, 11. februārī, katrs sev paņēmis bagāžā ko iepriekšējā vakarā dzirdētu, Valmieras novada roņi tikās uz kopīgu pasākumu Daliņu pludmalē. Iesildīšanās vingrinājumi, ugunskurs, silta tēja un, protams – pati pelde. Pasākumā pirmo pieredzi ziemas peldēšanā guva ap 10 entuziastu. “Šis gads iesācies ar dalību Valmieras Olimpiskā centra sporta festivālā, kura programmā tika iekļautas ziemas peldēšanas norises, par ko ļoti priecājamies un lepojamies,” atzīmē Elīna Karlivāne, piebilstot, ka Valmieras novada roņi ļoti priecājas, ka ziemas peldēšanas aktivitātes novadā iet plašumā. “Kā saka – jo vairāk, jo siltāk”!

Populārākās vietas ziemas peldēm Valmieras novadā ir Daliņu pludmale un Kazu krāces (Gauja), kā arī Zilākalna karjers un Mūrmužas Dzirnavu ezers.

2024. gada februārī Valmieras Olimpiskais centrs aicina iedzīvotājus iedvesmoties aktīvam dzīvesveidam, piedaloties “Valmieras Olimpiskā centra sporta festivālā”! Festivāla ietvaros ikvienam, no bērna līdz senioram, būs iespēja bezmaksas nodarbībās iepazīt kādu no 20 sportiskajām aktivitātēm un bagātināt savu pieredzi teju 50 dažādos norišu laikos Valmieras peldbaseinā, Valmieras Olimpiskajā centrā, Jāņa Daliņa stadionā, Sporta veselības centrā, Daliņu pludmalē, Vidzemes džudo skolā, Valmieras mežos un takās.

Valmieras Olimpiskais centrs ir starptautiskiem standartiem atbilstošs sporta komplekss, kas piedāvā plašu sporta infrastruktūras pakalpojumu klāstu profesionāliem sportistiem, pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem.

Informāciju sagatavoja:

Rūta Lapiņa
SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”
, +371 26534501

Foto: Arvis Ertmanis