Valmieras novadā pedagogu streika laikā būs slēgtas 25 izglītības iestādes

Valmieras novadā pedagogu streika laikā būs slēgtas 26 izglītības iestādes

Pedagogu streika laikā, kas plānots no 24. līdz 26. aprīlim, Valmieras novadā būs slēgtas 11 skolas un 14 pirmsskolas izglītības iestādes. Streikā nepiedalīsies 11 skolas un trīs pirmsskolas izglītības iestādes, pārējās izglītības iestādes darbu nodrošinās daļēji – pēc pielāgota mācību stundu un konsultāciju saraksta, vai pirmsskolas izglītībā nodrošinot dežūrgrupas.

Protesta gājienā 24. aprīlī dalību pieteikuši 223 pedagogi un izglītības iestāžu darbinieki, savukārt trīs dienu streikā – 952.

Par izglītības iestādes darbību streika laikā vecākus informē iestādes vadība, izmantojot tās saziņas kanālus – e-klasi, e-pastu, WhatsApp vai citus. Vecāki aicināti regulāri sekot līdzi informācijai, lai varētu operatīvi reaģēt uz izmaiņām.

Katras Valmieras novada pašvaldības dibinātās izglītības iestādes vadītājs ir izvērtējis, kādu izglītības procesu var nodrošināt ar pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuri nestreiko, kā arī izdevuši rīkojumu par darba organizāciju streika laikā, nosakot klašu vai pirmsskolu grupas, kurām mācību process tiks nodrošināts pēc apstiprinātā grafika streika laikā. Vai tās ir dežūrgrupas pirmsskolas izglītības iestādēs, konsultācijas, mācību stundas klātienē vai attālināti – to ir noteikusi katra izglītības iestāde individuāli.

Streika laikā nestrādās:

  • Skolas: Valmieras 5. vidusskola, Valmieras Pārgaujas sākumskola, Valmieras sākumskola, Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs, Rūjienas vidusskola, Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskola, Kocēnu pamatskola, Matīšu pamatskola, Brenguļu sākumskola, Ziemeļvidzemes pamatskola, Rūjienas Sporta skola;
  • Pirmsskolas izglītības iestādes: Valmieras 2. vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas “Varavīksne”, Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes – “Buratino”, “Sprīdītis”, “Ezītis”, “Vālodzīte”, “Krācītes”, “Kārliena”, “Pienenīte”, Burtnieku pirmsskolas izglītības iestāde “Sienāzītis”, Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa”, Kocēnu pirmsskolas izglītības iestāde “Auseklītis”, Rūjienas pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa”, Matīšu pirmsskolas izglītības iestāde “Namiņš”, Valmiermuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Burtiņš”.

Streika laikā daļēju iestādes darbību nodrošinās:

  • Skolas: Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras 2. vidusskola, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Naukšēnu vidusskola, Rencēnu pamatskola, Rubenes pamatskola, Trikātas pamatskola, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, Valmieras tehnikums, Mazsalacas Mākslas un mūzikas skola;
  • Pirmsskolas izglītības iestādes: Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte”, Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš”, Strenču pirmsskolas izglītības iestāde “Minkāns”, Trikātas pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas.

Streikā nepiedalīsies un strādās:

  • Skolas: Valmieras Sporta skola, Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda”, Burtnieku Ausekļa pamatskola, Jura Neikena Dikļu pamatskola, Kocēnu Sporta skola, Rūjienas Mākslas skola, Rūjienas Mūzikas skola, Strenču Mūzikas skola, Valmieras Mūzikas skola, Strenču pamatskola, Bertānu Valmieras basketbola skola;
  • Pirmsskolas izglītības iestādes: Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupas, Naukšēnu vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas, Rubenes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas.