Valmieras novada pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēdes norisināsies “zaļajā režīmā”

Šodien, 30. septembrī, Strenču Kultūras namā norisinājās Valmieras novada pašvaldības domes sēde, un tā vienlaikus bija arī pirmā domes sēde, kas notika epidemioloģiskās drošības “zaļajā režīmā”.

Valmieras novada domes deputāti vienojušies, ka turpmāk pašvaldības pastāvīgo komiteju un domes sēdēs klātienē varēs piedalīties deputāti, pašvaldības darbinieki un citas pieaicinātās personas, kuras uzrādīs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu. Savukārt personām, kurām nav Covid-19 sertifikāta, pašvaldība nodrošinās iespēju piedalīties sēdēs attālināti, ar videokonferences starpniecību.

Šāds lēmums pieņemts, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu Valmieras novada pašvaldības domes darba vidi un efektīvu tās darbu Covid-19 infekcijas izplatības apstākļos.

Ja saslimstības ar Covid-19 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju sasniegs tādu skaitli, pie kura atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām ir nepieciešams pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, pašvaldība ir paredzējusi iespēju lemt par atvieglojumu atcelšanu vai attālinātu pastāvīgo komiteju un domes sēžu norisi.