Valmieras novada pašvaldība ziedo 10 000 eiro atbalstam Ukrainas iedzīvotājiem Odesas apgabalā

UApeace

2022. gada 10. marta Valmieras novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē deputāti lēma par 10 000 eiro ziedojumu atbalsta sniegšanai Ukrainas iedzīvotājiem Odesas apgabalā. Ziedojumu pašvaldība veiks no Valmieras novada pašvaldības budžeta finansējuma neparedzētiem gadījumiem.

Lēmums pieņemts, atsaucoties Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes un Vidzemes plānošanas reģiona Administrācijas uzsāktajai Vidzemes reģiona vienotai, efektīvai un operatīvai ārkārtas palīdzības sniegšanai, lai sarūpētu un nogādātu Odesā visnepieciešamākās lietas. Ārkārtas palīdzības sniegšanu organizē un koordinē Vidzemes plānošanas reģions – komplektēs palīdzības sūtījumu un organizēs tā nogādi līdz galamērķim.

Vidzemes pašvaldību palīdzībai atvēlēto finanšu līdzekļu administrēšanai labdarības organizācija Ziedot.lv atvēris atsevišķu ziedojumu kontu.  

Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padome 2019. gada 21. maijā noslēdza sadarbības līgumu ar Ukrainas Odesas apgabala valsts administrāciju. Tā ietvaros paredzēts stiprināt abu pušu sadarbību dažādās jomās, tostarp veicināt tirdzniecības, ražošanas un investīciju un cita veida ekonomiskās sadarbības attīstību.

Vidzemes plānošanas reģionā ietilpst 11 novadi: Alūksnes novads, Cēsu novads, Gulbenes novads, Limbažu novads, Madonas novads, Ogres novads, Saulkrastu novads, Smiltenes novads Valmieras novads, Valkas novads, Varakļānu novads.