Valmieras novada pašvaldība stiprina sadarbību ar Japānu

Tikšanās Japānas vēstniecībā Igaunijā, Tallinā. No kreisās puses: Guntis Gladkins, Yukihiko Matsumura, Manzurs Bakhradinovs, Tsubasa Hino.

25. jūlijā Valmieras novada pašvaldībā viesojās Manzurs Bakhradinovs, Rūjienas sadraudzības pilsētas Higašikavas (Japāna) mēra padomnieks uzņēmējdarbības jautājumos un Japānas-Uzbekistānas fonda “Zīda ceļš” direktors, lai tiktos ar Jāni Baiku, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju, Gunti Gladkinu, domes priekšsēdētāja vietnieku infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos, Jāni Olmani, domes priekšsēdētāja vietnieku izglītības, sporta un kultūras jautājumos, Sandi Svarinski, pašvaldības izpilddirektores vietnieku un Kapitāla pārvaldības un uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāju, un Eviju Nagli, pašvaldības izpilddirektores vietnieci un Attīstības pārvaldes vadītāju. Tikšanās mērķis bija iepazīties ar jaunizveidoto Valmieras novada pašvaldību, tās paveikto pirmajā pastāvēšanas gadā un iecerēm infrastruktūras un uzņēmējdarbības attīstības jomā, kā arī pārrunāt abu pašvaldību turpmākās sadarbības iespējas. Vizītes turpinājumā M.Bakhradinovs tikās ar Valmieras uzņēmēju klubu.

Nākamajā dienā, 26. jūlijā, G.Gladkins un M.Bakhradinovs devās kopīgā vizītē uz Tallinu, kur tikās ar Japānas vēstnieku Igaunijā Yukihiko Matsumura un vienas no Japānas lielākajām tirdzniecības un finanšu investīciju korporācijām “Marubeni”, dibināta 1858. gadā, biznesa attīstības vadītāju Tsubasa Hino. Tikšanās reizē Japānas puse iepazinās ar uzņēmējdarbības nozari Latvijā un Valmieras novadā, investīciju vides situāciju un Japānas biznesa attīstības perspektīvām Latvijā, tostarp arī Valmieras novadā. Īpašu uzmanību pievērsa Rūjienas un Higašikavas ilgtermiņa sadarbības jautājumiem.

Vēstnieka kungs pauda interesi par sadarbības veidošanu starp Japānas un Baltijas valstu biznesa aprindām un apliecināja gatavību sniegt turpmāku palīdzību Valmieras novada pašvaldībai sadarbības paplašināšanā ar Japānu ekonomiskas, izglītības un starpreģionu dialoga jomā. Tikšanās noslēgumā tās dalībnieki vienojās nākamo tikšanos aizvadīt Valmieras novadā.

Rūjienu un Higašikavu saista ilggadējas draudzības saites, kas nostiprinātas ar 2008. gadā Higašikavā parakstītu sadraudzības līgumu.