Valmieras novada pašvaldība pateicas ilggadējam peldēšanas trenerim Vladimiram Širjājevam

Jānis Baiks un Vladimirs Širjājevs

31. augustā Jāņa Daliņa stadionā notika tradicionālais Valmieras Sporta skolas jaunā mācību gada ieskaņas pasākums. Šī tikšanās reize Valmieras novada pašvaldībai un Valmieras Sporta skolas kolektīvam bija īpaša, jo trenera gaitas noslēdza un pelnītā atpūtā devās ilggadējais peldēšanas treneris Vladimirs Širjājevs.

Godinot trenera ieguldījumu, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pašvaldības vārdā Širjājeva kungam pasniedza “Pateicību” par ilggadīgu, profesionālu darbu jauno peldētāju apmācībā, augstvērtīgu rezultātu sasniegšanā un peldēšanas sporta attīstīšanā un popularizēšanā Valmierā.

42 darba gados, kas aizvadīti Valmieras Sporta skolā, V. Širjājevs vadījis peldēšanas nodaļu, komplektējis un atbildējis par Valmieras peldētāju komandu dalību Latvijas lielākajos sporta pasākumos. Organizējis un uzņēmies galvenā tiesneša pienākumus dažāda līmeņa sacensībās Valmierā. Iemācījis peldēt daudziem simtiem Valmieras un Valmieras apkārtnes bērniem. Peldēšanas sports veidojis visu trenera dzīvi un kādreizējais Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas baseins šos darba gadus ir bijušas viņa otrās mājas.

V. Širjājevs ir sagatavojis starptautiskās klases sporta meistaru, astoņus sporta meistarus un 33 sporta meistarkandidāta normatīviem atbilstošus sportistus. 2011. gada Eiropas junioru čempionātā peldēšanā trenera audzēknis Uvis Kalniņš izcīnīja bronzas godalgu. Tas ir nebijis panākums ne tikai Valmieras Sporta skolas, Valmieras pilsētas, bet arī Latvijas peldēšanas vēsturē. U. Kalniņš pārstāvēja Latvijas izlasi Londonas un Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs.

V. Širjājevs bijis Latvijas Peldēšanas federācijas prezidija loceklis. Saņēmis vairākus Valmieras pilsētas pašvaldības apbalvojumus, tajā skaitā 2011. gadā Valmieras sporta laureātu godināšanas pasākumā saņēmis apbalvojumu “Gada treneris 2011”.