Valmieras novada pašvaldība izvirzīta nominācijā “Gada sporta pašvaldība”

Lai apzinātu un godinātu sporta nozares izcilības Latvijā, kā arī vienotu un saliedētu sporta nozari, 14. janvārī notiks ikgadējā “Trīs Zvaigžņu balvas” pasniegšanas ceremonija, kur nominācijā “Gada sporta pašvaldība” izvirzīta arī Valmieras novada pašvaldība.

“Trīs Zvaigžņu balvas 2022” nomināciju kandidātus pirmajā kārtā, kas norisinājās no 1. līdz 14. novembrim, izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, tostarp Latvijas Olimpiskās komitejas(LOK) valde, Latvijas Paralimpiskās komitejas(LPK) valde, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas(LR IZM) Sporta departaments, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas(LSPA) vadība, Saeimas sporta apakškomisija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija(LKSSA), sporta federācijas, kā arī akreditētie sporta žurnālisti.

Balsošanas 2. kārta notiks no 28. novembra līdz 9. decembrim, kur balvas ieguvējus katrā nominācijā noteiks pēc trīs balsojuma komponentiem:

  • Tautas balsojums 1x dienā no 1 e-pasta adreses – sastāda 50% no kopējā balsojuma;
  • Akreditētie sporta žurnālisti balso vienu reizi ar iepriekš piešķirtu unikālu linku – sastāda 25% no kopējā balsojuma;
  • 9 sportistu (kas nav nominanti, taču var būt bijuši nominantu kandidāti) balsojums; sportistus izvirza LOK (3), LPK (3), LSFP (3), un tie katrs balso vienu reizi ar iepriekš piešķirtu unikālu linku – sastāda 25% no kopējā balsojuma.

Vienāda iegūto punktu skaita gadījumā par noteicošo uzskatāms tautas balsojums, ko reizi dienā iespējams veikt līdz 9.decembrim šeit: https://triszvaigznubalva.lv/balsot/

Sporta žurnālists un televīzijas komentētājs Anatolijs Kreipāns Valmieras novada pašvaldības nomināciju “Gada sporta pašvaldība” novērtējis, sakot:

“Šķiet, ka pašreiz ir sporta notikumu centrs Latvijā, arī sporta bāžu ziņā”

Nominācijā “Gada treneris” izvirzīts Jurģis Kalns, kurš klubu Valmiera FC šogad aizveda līdz Latvijas futbola Virslīgas čempionu titulam, savukārt nominācijā “Gada sportiste” – Līna Mūze, kura savus sasniegumus kaldina Jāņa Daliņa stadions. Nominācijā “Gada sporta mazā komanda” izvirzīta Latvijas ratiņkērlinga izlase, kuras sastāvā spēlē mūsu novadnieks Agris Lasmans, bet nominācijā “Gada sporta komanda” iekļautas vīriešu basketbola, florbola un futbola izlases, kuru sastāvos ir vairāki Valmieras novada sportisti. Latvijas florbola izlasē spēlē Kevins Šmits (FBK Valmiera) un Jēkabs Keišs (“Rubene”), basketbola izlasē brāļi Dāvis un Dairis Bertāni, Rolands Šmits, savukārt futbola izlasē mūs novadu pārstāv Raimonds Krollis, Alvis Jaunzems, Emīls Birka, Daniels Balodis, Maksims Toņiševs un Rihards Matrevics.

Uzvarētājam katrā nominācijā pasniegs speciāli izgatavotu Trīs zvaigžņu balvu. Aicinām atbalstīt nominantus ar savu balsi, lai kopīgi varam lepoties ar mūsu novada sasniegumiem arī šogad!