Valmieras novada pašvaldība atkārtoti atzīta par “Gada sporta pašvaldību”

Gada sporta pašvaldība 2022

Sestdien, 14. janvārī, Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2022” par “Gada sporta pašvaldību” atkārtoti atzīta Valmieras novada pašvaldība.

Nominantus pirmajā kārtā izvirzīja plašs sporta sabiedrības un nozares profesionāļu loks, savukārt otrajā kārtā uzvarētāju noteica tautas balsojums un sportistu, sporta žurnālistu balsojums. Nominācijai “Gada sporta pašvaldība” šogad tika izvirzītas arī Siguldas novada, Rīgas valstpilsētas un Liepājas valstspilsētas pašvaldības.

Uzrunājot klātesošos “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” ceremonijas norises vietā Rīgā, Hanzas peronā, par iegūto balvu pateicās Jānis Baiks, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs:

“Paldies par šo atzinību. Mēs patiesi ticam, ka attīstīta sporta infrastruktūra un aktīvās atpūtas iespējas ir pamatā veselai un spēcīgai sabiedrībai. Valmieras novadā ir pieejamas mūsdienīgas sportošanas iespējas un labākie treniņu apstākļi ikvienam, kurš to vēlas. Lai arī katram ir savi sportiskie mērķi, esam gatavi palīdzēt tos īstenot. Sports vieno un sniedz pozitīvas emocijas, tādēļ gaidīsim pie mums visus, kuri vēlas sportot!”

Aizvadītajā gadā sasniegtas jaunas virsotnes Valmieras un Valmieras novada sporta vēsturē – rekordi vieglatlētikā, futbola komanda Valmiera FC pirmo reizi kļuva par Virslīgas čempioniem, Māra Štromberga BMX trase “Valmiera” atzīta par Ziemeļeiropas BMX riteņbraukšanas centru. Par ieguldījumu un pašaizliedzību Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pateicās arī treneriem, sporta organizācijām un līdzjutējiem.

Izvērtējot sporta nozares sasniegumus šajā gadā, kopumā tika pasniegtas balvas 14 nominācijās. Uz Valmieras novadu šogad atceļos vēl divas Trīs Zvaigžņu balvas. Pirmo reizi balvas tika pasniegtas nominācijās “Gada ģimene sportā” un “Gada jaunatnes treneris”, kuras vēsturiski saņēma tieši mūsu novadnieki – Šulcu – Gredzenu ģimene un treneris Raitis Ravinskis. Nominācijas “Gada ģimene sportā” pieteikumus izvērtēja un uzvarētāju noteica Bērnu slimnīcas fonds, savukārt nominācijā “Gada jaunatnes sporta treneris” pieteikumu izvērtēšana un uzvarētāja noteikšana bija Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomes (LSIIDP) ziņā.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas pasākumu “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar LR Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.