Valmieras novadā palielinās Covid-19 saslimstība

Latvijā kopumā un Valmieras novadā Covid-19 saslimstība turpina pieaugt – 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Valmieras novadā ir 747,5 gadījumi, Latvijā – 454,1. Pēdējā nedēļā Valmieras novadā ir atklāti 179 jauni saslimšanas gadījumi, lielākoties izglītības iestādēs. Saslimstības dinamika Latvijā un Valmieras novadā atspoguļota pašvaldības mājaslapā: https://www.valmierasnovads.lv/aktualitates/covid-19/

No 48 Valmieras novada pašvaldības dibinātajām izglītības iestādēm, kurās kopā mācās 9099 izglītojamie, inficēšanās ar Covid-19 apstiprināta 137 skolēniem un 17 izglītības iestāžu darbiniekiem.

Pirmsskolas izglītības iestādēs Covid-19 gadījumi konstatēti reti. Šobrīd karantīnā atrodas 6 pirmsskolas izglītības grupas. Vislielākā saslimstība konstatēta 5.–9. klašu izglītojamo vidū, taču karantīnā esošo klašu skaitu visvairāk ietekmē mācību priekšmetu, kas tiek pasniegts vairākām klasēm, skolotāju saslimšana. Skolēniem no 7. līdz 12. klasei ir plašāka vakcinācijas aptvere, līdz ar to konstatējot saslimšanas gadījumus klasē, vakcinētie skolēni turpina mācības klātienē, kamēr karantīnā esošie seko līdzi stundai ar līdzdalības iespējām – attālināti, jo klātienes stunda tiek filmēta.

Vidzemes slimnīcā šobrīd ārstējas 30 ar Covid-19 inficēts pacients. Aizvadītās nedēļas nogalē slimnīcā stacionēti 16 pacienti, no slimnīcas izrakstīti 7 pacienti, bet Latvijā tie ir vairāk nekā 400 pacientu.

Aicinām sekot līdzi savam un bērnu veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās saslimšanas pazīmes, parādoties simptomiem, telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību.

Foto: www.pexels.com