Valmieras novada objekti – Latvijas Būvniecības gada balvas 2021 laureāti

Grand prix

2022. gada 11. martā Āgenskalna tirgū norisinājās konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2021” balvu pasniegšana. Valmieras novada ēkas un būves augstu novērtējuši Latvijas būvniecības nozares profesionāļi un pieredzējuši speciālisti – inženieri, projektētāji, arhitekti, dizaineri, Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji.

Atjaunotais Jāņa Daliņa stadions un jaunā vieglatlētikas manēža saņēma augstāko novērtējumu konkursā Latvijas Būvniecības gada balvu 2021 – GRAND PRIX. Pasūtītājs – Valmieras novada pašvaldība. Projekts – Juris Šūpols, Ivars Šļivka. Būvnieks – YIT INFRA. Būvuzraudzība – Būvuzraugi LV.

Nominācijā “Teritorijas labiekārtojums” 2. vietu ieguva sporta un aktīvās atpūtas parks “Mežs”, Rīgas iela 43A, Valmiera. Pasūtītājs – Valmieras novada pašvaldība. Projekts – City playgrounds. Būvnieki – ASFALTBŪVE un ĶEKAVA-PMK. Būvuzraudzība  – GEO CONSULTANTS.

Nominācijā “Dzīvokļu ēka – jaunbūve” 1. vietu ieguva daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, Georga Apiņa iela 27A, Valmiera. Pasūtītājs – AIMASA. Projekts – KROKS R. Būvnieks – AIMASA.

Valmieras novada pašvaldības objekts Jāņa Daliņa stadions saņēma Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Ineses Vaideres īpašo balvu, piedāvājot projektu īstenotājiem doties uz Briseli, lai klātienē iepazītu EP darbu.

Valmieras novada pašvaldība konkursā pieteica arī Rubenes evaņģēliski luterisko baznīcu.

Laureātu vidū arī objekti, kas neatrodas Valmieras novadā, bet kurus būvējuši Valmieras novada būvniecības uzņēmumi.

Atzinību nominācijā “Sabiedriskā ēka – jaunbūve” saņēmis Smiltenes novada pašvaldības objekts – Smiltenes vidusskolas mācību korpuss, ko realizējis Valmieras novada būvniecības uzņēmums R.K.C.F. Renesanse.

Nominācijā “Ražotne” 3. vietu ieguvis objekts – pārbūvētā putnu fermas vistu kūts Alūksnē, to realizējis Valmieras novada būvniecības uzņēmums AIMASA.

Visi konkursam pieteiktie objekti aplūkojami izstādē Rīgā, Līvu laukumā līdz pat aprīļa beigām. Konkursa ceļojošā izstāde aprīļa beigās, maija sākumā būs apskatāma Jāņa Daliņa stadiona teritorijā, Valmierā.

Konkursu jau 8. gadu organizē biedrība Building Design and construction council (BDCC), www.buvniekupadome.lv. Konkursa sadarbības partneri – Būvniecības Valsts kontroles birojs, Latvijas Valsts Standarts. No šāda konkursa norises ieguvēja ir visa sabiedrība, kas saņem izsmeļošu informāciju par objektiem, to pasūtītājiem, projektētājiem un būvniekiem. Būvobjekti nav tikai nosaukums un finansējums, aiz katra no tiem atrodas kompetentu speciālistu komanda ar vārdiem un uzvārdiem.

Relīzes sagatavošanā izmantota biedrības Building Design and construction council (BDCC) informācija. Vairāk par konkursa rezultātiem: https://www.buvniekupadome.lv/konkurss/latvijas-buvniecibas-gada-balva-2021-laureati/