Valmieras novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu apmācība

23. oktobrī laika posmā no plkst. 13.00 līdz 17.00, Valmieras novada Kocēnu pagasta Bauru meža masīva teritorijā Jaunākā instruktora kursa ietvaros norisināsies Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas kursantu taktiskā apmācība, lai pilnveidotu lauka kaujas iemaņas, pildot militāros uzdevumus apvidū, pietuvinot tos kaujas apstākļiem.

Jaunākā instruktora kursa mērķis ir sniegt nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai karavīrs patstāvīgi spētu apmācīt un komandēt nodaļas līmeņa apakšvienību, vai iekļauties vienības sastāvā kopēja uzdevuma izpildē, veicot taktiskus uzdevumus mācībās un pildot kaujas uzdevumus.

Valmieras novada Kauguru pagasta Bauru meža masīva teritorijā plānota karavīru un transportlīdzekļu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem diennakts gaišajā laikā.

Tiks lietota mācību munīcija, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūgums zvanīt uz tālruņa  numuru: 29198089.

Operatīvā informācija par NBS Instruktoru skolas aktivitātēm iespēju robežās tiek publicēta Facebook lapā @macibuvadibaspavelnieciba un Instagram lapā @macibuvadibaspavelnieciba.

Sagatavoja:
Nacionālo bruņoto spēku
Instruktoru skolas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Aija Gaigala
Tālrunis: 29198089
e-pasts: