Valmieras novadā notiks militārās mācības “Namejs 2021”

Šī gada 3., 4. un 5. septembrī Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljona atbildības teritorijā, Valmieras novadā, Plāņu, Trikātas un Vaidavas pagastā, kā arī Valkas novada Valkas un Vijciema pagastā notiks bataljona militārās mācības, kuru mērķis ir pilnveidot karavīru un zemessargu militārās spējas, lai varētu pilnvērtīgi veikt uzdevumus militārajās mācībās “Namejs 2021”.

Tāpat no 24. līdz 26. septembrim Valmieras novadā, Plāņu, Trikātas un Vaidavas pagastā norisināsies daļa no Nacionālo bruņoto spēku militārajām mācībām “Namejs 2021”, kuras laikā tiks pārbaudīta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīru, rezerves karavīru un zemessargu, tostarp no 22. kaujas nodrošinājuma bataljona, spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma gadījumā.

Abu militāro mācību laikā Valmieras novadā un pa ceļiem virzienā uz Valku pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Militāro mācību laikā tiks ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības. Mācības notiks ar īpašniekiem saskaņotās teritorijās un pēc vingrinājuma tās tiks apsekotas un sakoptas.

Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamajām neērtībām un īslaicīgiem traucējumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Tāpat aicinām neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Regulāri vingrinoties un pārbaudot savas spējas, Latvijas zemessargi un karavīri nodrošina to, ka ar katru gadu valsts aizsardzība kļūst arvien spēcīgāka. Zemessargi un karavīri trenējas pēc iespējas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot savas prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – savus novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons
Tālr. 28619184
Facebook/Vidzemes brigādes zemessarg