Valmieras novada kolektīvi – Dziesmu un Deju svētku konkursu finālos

Uzrādot augstvērtīgu sniegumu XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku konkursos, vairāki Valmieras novada amatiermākslas kolektīvi – Mazsalacas Kultūras centra vokālā grupa “Ēra”, Kocēnu Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Imera”, Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, Valmieras pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "Sadancis", Valmieras Kultūras centra tautas deju ansamblis "Gauja" un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” – izvirzīti konkursu fināliem, dodot iespēju izlemt par dalību tajos.

Uzrādot augstvērtīgu sniegumu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku konkursos, vairāki Valmieras novada amatiermākslas kolektīvi – Mazsalacas Kultūras centra vokālā grupa “Ēra”, Kocēnu Kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Imera”, Rūjienas Kultūras nama pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, Valmieras pagasta kultūras nama jauniešu deju kolektīvs “Sadancis”, Valmieras Kultūras centra tautas deju ansamblis “Gauja” un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan” – izvirzīti konkursu fināliem, dodot iespēju izlemt par dalību tajos.

Vokālo ansambļu konkursa fināls

Vokālā grupa “Ēra”, vadītāja Dita Tomsone, un vokālais ansamblis “Imera”, vadītājs Imants Točs, 27. maijā Mazajā Ģildē Rīgā piedalīsies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku vokālo ansambļu konkursa finālā. 27. maijā žūrijai sniegumu rādīs seši senioru vokālie ansambļi un deviņi sieviešu vokālie ansambļi, savukārt 28. maijā – četri pusprofesionālie vokālie ansambļi, pieci vīru vokālie ansambļi un seši jauktie vokālie ansambļi. Katrs finālists izpildīs programmu 15 minūšu garumā. Konkursa finālu aicināts vērot ikviens interesents, ieeja ir bez maksas. Plašāka informācija šeit.

Pūtēju orķestru fināla skate

Pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, vadītājs Gvido Brenčevs, Valmieras novadu pārstāvēs, piedaloties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru fināla skatē 4. jūnijā Ogres novada kultūras centrā.

Deju kolektīvu fināla konkurss

Jauniešu deju kolektīvs “Sadancis”, vadītāja Līga Bikše, 17. jūnijā piedalīsies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku deju kolektīvu fināla konkursā Ķīpsalas starptautiskajā izstāžu centrā. Konkursa finālam izvirzīts arī tautas deju ansamblis “Gauja”, vadītāja Evita Kaķīte-Brasa.

“Koru kari”

Jauniešu koris “Skan”, vadītāja Irēna Zelča, 1. jūlijā piedalīsies “Koru karos”. Latvijas labāko amatierkoru finālsacensības Latvijas Universitātes Lielajā aulā norisināsies jaukto, vīru, sieviešu, kā arī senioru koru kategorijās. Dalībnieku sniegumu vērtēs starptautiska žūrija. Tradicionāli finālkonkursa rezultāti tiek paziņoti uzreiz pēc sacensībām, klātesot visiem dalībniekiem un raisot neaizmirstamas emocijas. Konkurss tiešraidē būs skatāms Latvijas Televīzijā un klausāms Latvijas Radio 3.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki, kas ritēs Dziesmusvētku tradīcijas 150. gadadienas zīmē, Rīgā norisināsies no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Svētkos piedalīsies arī 1348 Valmieras novada amatiermākslas kolektīvu pārstāvji. Plašāka informācija mājaslapā dziesmusvetki.lv.