Valmieras novada jaunieši studē ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām

Vītolu fonds informē par aktualitātēm jaunajā studiju gadā

Latviešu ceļš uz pārticību un labklājību izsenis vedis caur izglītību. Tā Krišjānis Valdemārs jau pirms vairāk nekā simts gadiem teicis: “Visvairāk vajadzīgas zināšanas; tās pievelk vēlāk arī vajadzīgo kapitālu, kā magnēts pievelk dzelzi.” Tomēr izglītība nav tikai finansiālais ieguvums, tas ir cilvēka pašapziņu izšķirošs faktors. Tikai esot droši un pārliecināti par pamatu, uz kura stāvam, varam tālāk dot savu artavu, veidojot Latviju par labāku vietu mums visiem.

Pasaule mainās strauji, bet jau vairāk nekā divdesmit gadus nemainīga ir to labo cilvēku griba, kas caur Vītolu fondu gatavi palīdzēt jauniešiem iegūt augstāko izglītību. Katram ziedotājam ir sava motivācija un iekšējā pārliecība, bet cerības visiem vienas – ļaut izglītoties tiem, kas paši gatavi aktīvi līdzdarboties savu mērķu labā. Mūsu zelts – talantīgi jaunieši – ir izkaisīti pa visiem Latvijas reģioniem un novadiem, un ar ziedotāju gādību tiem ir iespēja augt un attīstīties, lai uzmirdzētu vēl spožāk.

Jauno mācību gadu ar Vītolu fonda administrētajām stipendijām Latvijas augstskolās uzsāka 830 studenti. No tiem aptuveni puse – pirmkursnieki, bet pārējie esošie stipendiāti, kuri studijas turpinās, saņemot fonda atbalstu. Pateicoties vairāk nekā 200 ziedotājiem no visas pasaules – Latvijas, Austrālijas, ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas un Zviedrijas –  gada laikā stipendijās būs iespējams izmaksāt aptuveni 1,6 miljonus eiro.

2022./2023. mācību gadā ziedotāju stipendijas  no Valmieras novada saņem 36  jaunieši: Lauris Ģirts Lācis (Ērikas Rītiņas ģimenes piemiņas stipendija), Aldis Jānis Pivars (Ilonas Mažeikas piemiņas stipendija), Marta Madara Grantiņa (Pauļa un Leontīnes Anstrats piemiņas stipendija), Edgars Jānis Pomka (Matīsa Dāvja un Līgas (dzim.Upeslācis) Kukaiņu stipendija), Rūta Marija Āboliņa (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Kate Jevdokimova (Anonīmās Austrālijas ziedotājas stipendija), Mārtiņš Reinis Puriņš (Studentu korporācijas “Fraternitas Vanenica” stipendija), Lana Emīlija Ozola (Valža Muižnieka piemiņas stipendija), Patrīcija Pāvulsone (Kārļa Cīruļa piemiņas stipendija), Venija Kalniņa un Sindija Kezika (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Nikola Tupuriņa (Hugo un Mirdzas Karlsson piemiņas stipendija), Ričards Edijs Štibe (Gunāra Šūbiņa piemiņas stipendija), Ilmārs Duncis (Valdemāra Ruļļa piemiņas stipendija), Ance Lepse ( Andra Kļaviņa stipendija), Elza Līna Andersone, Krista Āboltiņa, Sabīne Rumba, Artūrs Zeibots, Santa Sormule, Betija Tekla Spāre, Ella Sudāre, Santa Ābele, Alise Dunce un Sanija Dreimane (BYKO-LAT stipendija), Ieva Bērziņa (Saules stipendija), Rolands Brēža (Korporācijas Fraternitas Lataviensis, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Ivo Briedis un Edvards Pauls Daugulis ( SEB stipendija), Lenora Anna Gorska (ERGO stipendija), Dagne Kaupe (Edvīna Peniķa piemiņas stipendija), Ilvars Čukurs un Dāvis Krasts (SIA “Kurekss” stipendija), Paula Kate Čākure,  Dārta Paula Balode un Raivo Ivulāns (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).

Pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām nākamajam studiju gadam sāksies 2023. gada 1. februāra un turpināsies līdz 1. martam. Vairāk informācijas: www.vitolufonds.lv.


Informāciju sagatavoja:
Dāvids Rubens, Vītolu fonds