Valmieras novada jaunieši pārstāvēti 10. Jauniešu Saeimā

Saeimas ēka

Noslēgušās 10. Jauniešu Saeimas vēlēšanas un ir noskaidroti ideju autori, kuri kļūs par 10. Jauniešu Saeimas deputātiem. Šogad projekta vadmotīvs ir “Latvija izvēlas demokrātiju”, un Jauniešu Saeimas dalībnieki parlamentā pulcēsies 21. aprīlī.

No Vidzemes vēlēšanu apgabala pārstāvēti septiņi Valmieras novada jaunieši – Enija Erneste, Madara Senkāne, Elizabete Ance Spožuma, Alīna Zaduņenko, Evelīna Vilne, Viktorija Grīviņa, Sanija Zariņa. Vēlēšanu rezultāti pieejami www.jauniesusaeima.lv.

Lai iekļūtu 10. Jauniešu Saeimā, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tika aicināti pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās Jauniešu Saeimas interneta vietnē par vienu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību.

Jauniešu Saeimas deputāti tika ievēlēti publiskā balsojumā, un projektā pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Jauniešu Saeimā iekļuvuši 36 kandidāti no Rīgas vēlēšanu apgabala, 26 – no Vidzemes, pieci – no Latgales, 13 – no Zemgales un 19 – no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

21. aprīlī Jauniešu Saeimā ievēlētie jaunieši iepazīs likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunās vienaudžus par aktuālām tēmām. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam parlamenta darbam – likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs. 10. Jauniešu Saeimas deputātiem būs iespēja strādāt kādā no četrām komisijām: Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēšanas komisijā, Ārlietu komisijā, Eiropas lietu komisijā vai Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā.

Plānots, ka Jauniešu Saeimas sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, bet darbu komisijās – projektā iesaistīto komisiju priekšsēdētāji: Raimonds Bergmanis, Rihards Kols, Andris Sprūds un Agita Zariņa-Stūre.

Informācija par projektu: www.jauniesusaeima.lv.

Informāciju sagatavoja:
Saeimas Preses dienests