Valmieras novada jaunieši – Latvijas čempioni airēšanas slalomā

Lepojamies un sveicam – Latvijas Jaunatnes čempioni airēšanas slalomā ir mūsu Lote Karlivāne, Edgars Mincis, Matīss Sils, Emīls Varslavāns un Mārtiņš Plaudis, vicelīderis Raiens Vilks un bronzas kavalieris Eduards Mincis.

Aizvadītajās brīvdienās, no 31.jūlija līdz 1.augustam, Bauskā Mēmeles upē, kas Lejas dzirnavu plostu ceļā šogad jau ieguvusi labiekārtotas krāčūdens trases veidolu, bērni līdz U16 vecuma grupai sacentās par Latvijas Jaunatnes čempionāta airēšanas slalomā godalgām. Vidzemes sporta asociācijas audzēkņiem kopā 8 zelta, 2 sudraba un 4 bronzas medaļas.

Vispirms sestdien tika noskaidroti valsts jauniešu čempioni komandu braucienos. Gan C1, gan K1 laivu klasē vīriešiem uzvaras laurus plūca virknējums Emīls Varslavāns, Mārtiņš Plaudis, Matīss Sils, atšķirība vien, ka pirmajā gadījumā pārliecinoši, bet otrajā paveicoties. K1 laivu klases vīriešiem komandu braucienos 3.vietā trijotne Edgars Mincis, Raiens Vilks un Eduards Mincis.

Svētdien jaunieši metās individuālajās cīņās par vietām uz goda pjedestāla četru olimpisko kategoriju laivu klasēs (K1 un C1 vīrieši un sievietes) un nesenajā, bet popularitāti arvien vairāk iegūstošajā jaunievedumā starptautiskajā arēnā un pirmreizēji valsts čempionātā Latvijā C2 jauktajā laivu klasē.

Un zinām Latvijas Jaunatnes čempiona titula ieguvējus – Lote Karlivāne K1 laivu klasē sievietēm U12 vecuma grupā, Edgars Mincis K1 laivu klasē vīriešiem U10 vecuma grupā, Matīss Sils K1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā, Emīls Varslavāns C1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā, Mārtiņš Plaudis K1 laivu klasē vīriešiem U16 vecuma grupā un Lote Karlivāne un Emīls Varslavāns C2 jauktajā laivu klasē U16 vecuma grupā. Par visu goda pjedestāla pakāpienu ieņemšanu K1 laivu klasē vīriešiem U10 vecuma grupā paldies otrā un trešā rezultāta īpašniekiem Raienam Vilkam un Eduardam Mincim. Papildus vēl Matīsam Silam MC1 U14 sudrabs, Emīlam Varslavānam MK1 U16 bronza un Mārtiņam Plaudim MC1 U16 bronza.

Atzīmēsim arī Valmieras novada bērnu lielisko augstvērtīgo sportisko sasniegumu līdzgaitniekus un līdzjutējus mīlošās un gādīgās ģimenes un airēšanas slaloma dzīves tuviniekus – audzinātājus Emīlu Putniņu, Tomu Karlivānu un Kasparu Pakeru.

Foto autors: Katerina Brale
Fotoattēlā: Emīls Varslavāns, Latvijas Jaunatnes čempions airēšanas slalomā četrās kategorijās

Informāciju sagatavoja:

Kaspars Pakers, Vidzemes sporta asociācija