Valmieras novadā izveidoti un apstiprināti 37 vēlēšanu iecirkņu komisiju sastāvi

1. oktobrī notiks 14. Saeimas vēlēšanas

Kā iepriekš vēstīts, no šī gada 11. līdz 26. jūlijam norisinājās kandidātu izvirzīšana darbam Valmieras novada vēlēšanu iecirkņu komisijās Latvijas Republikas 14. Saeimas vēlēšanu organizēšanai.

Valmieras novada Vēlēšanu komisija informē, ka saņemts pietiekams kandidātu skaits, lai pilnībā nokomplektētu visu 37 vēlēšanu iecirkņu Valmieras novadā komisiju sastāvu, neizsludinot papildu pieteikšanās termiņu. Ņemot vērā iespējamos riskus, kas saistīti ar Covid-19 vīrusa izplatību, komisija ir paredzējusi rezerves kandidātus, kuri nepieciešamības gadījumā varētu aizstāt esošos komisijas locekļus, nodrošinot vēlēšanu iecirkņu darba nepārtrauktību. Vēlēšanu iecirkņu Valmieras novadā adreses publicētas šeit.

14. Saeimas vēlēšanas notiks sestdien, 1. oktobrī. Tajās tiesības piedalīties būs Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Saeimas vēlēšanās balsstiesīgie pilsoņi var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs vēlēšanu dienā. Latvijā noteiktos vēlēšanu iecirkņos var nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas, tāpat ir iespēja balsot savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nav iespējams nobalsot iecirknī, vēlēšanu dienā jāaprūpē slimnieks vai vēlētājs atrodas ieslodzījuma vietā. Vēlētāji ārvalstīs var izmanot iespēju balsot pa pastu. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte).

Aktuālā informācija par vēlēšanu norisi publicēta Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.