Valmieras novada iedzīvotāji – aktīvākie vakcīnu pret Covid-19 saņēmēji Latvijā

vakcinācija pret covid-19 vīrusu

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta apkopoto informāciju 50% Valmieras novada iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu pret Covid-19, tādējādi joprojām saglabājot līderpozīcijas vakcinācijas aptverē Latvijā ar vidējo rādītāju 41%.

Salīdzinājumā ar rādītājiem citās pašvaldībās Valmieras novadā izteikti aktīvi ir iedzīvotāji vecumā no 50 gadiem. Piemēram, vecuma grupā no 70 līdz 79 gadiem vakcināciju sākuši jau 80% iedzīvotāju, kamēr vidēji valstī – 60%.

No smagas saslimšanas ar Covid-19 izdevies pasargāt ievērojamu daļu senioru vecuma grupā 80-89 gadi, kur pirmo vakcīnu saņēmuši 70% iedzīvotāju, kā arī vecuma grupā 90 un vairāk gadu, kurā sasniegts augstākais vakcinācijas rādītājs Latvijā – 51%.

Augsti vakcinācijas rādītāji ir arī vecuma grupās 60-69 gadi (vakcinētie Valmieras novada iedzīvotāji – 69%, vidēji valstī – 53%) un 50-59 gadi (Valmieras novadā – 60%, valstī – 49%).

Arī pārējās vecuma grupās Valmieras novada iedzīvotāju vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji ir augstāki salīdzinājumā ar vidējo rādītāju Latvijā. Pirmo vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši vairāk kā puse (54%) iedzīvotāju vecuma grupā no 40 līdz 49 gadiem. Vakcinācijas procesu uzsākuši arī puse iedzīvotāju vecuma grupā 30-39 gadi, savukārt grupā 18-29 gadi rādītājs ir vienāds ar vidējo rādītāju valstī – 47%.

Kopš maija vidus, kad uzsāka 16-17 gadus vecu jauniešu vakcināciju, šo iespēju ir izmantojis 41% Valmieras novada iedzīvotāju, savukārt jauniešu vecuma grupā 12-15 gadi vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši jau 23% novada iedzīvotāju.

Vakcinācijas pakalpojums Latvijā ir bezmaksas, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, masu vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijas laikā gadatirgos, pilsētas svētkos.