Valmieras novada gidi dodas ekskursijā

15. aprīlī pēc pāris gadu pārtraukuma Valmieras novada Tūrisma pārvalde rīkoja iedvesmojošu un izzinošu pasākumu Valmieras novada gidiem – ekskursiju ar autobusu, lai papildinātu savas zināšanas par aktuālo Valmieras attīstībā, kā arī izzinātu Rūjienas vēsturi un tūrisma piedāvājumu, kā arī viesotos Straupē kaimiņu novadā.

Neatņemam ekskursijas daļa ir Jāņa Baika, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja, vadīta ekskursija pa Valmieru. Lomas mainītas – Valmierā gida profesijā šoreiz iejūtas pilsētas domes priekšsēdētājs, savukārt gidi var sajusties kā viesi un šajā reizē nevis atbildēt, bet uzdot jautājumus.  Tādējādi pirms aktīvās tūrisma sezonas Valmieras novada gidi ir pirmie, kuri uzzina pilsētas jaunumus un plānus.

Sestdienas rītā visi pulcējās pilsētas centrā, Lāčplēša ielā 2,  kājām dodoties pastaigā gar pašvaldības centrālo ēku, kur J. Baiks arī ieskicēja nākotnes plānus par ieceri pašvaldības centrālo administrāciju pārcelt uz Raiņa ielu 14. Tālāk tika apskatīts darbu progress Valmieras pilī, kur jaunā, stiklotā apbūvē jau pilsētas svētku laikā durvis vērs jauna ekspozīcija par Valmieras un apkārtnes vēsturi. Tika apskatīta arī Valmieras drāmas teātra pārbūve un rekonstruētā Ziloņu iela.

Pēcāk visi sēdās autobusā, lai dotos izbraukumā pa Linarda Laicenu ielu līdz Audēju ielai, apskatītu būvniecības procesā esošo Dienvidu maģistrāli, tālāk dodoties uz jauno Eksporta ielu, lai uzzinātu, kā attīstās Valmieras Rūpniecības un eksporta parks, kā arī nobrauktu garām sagatavošanas procesā esošajam Valmieras Industriālajam parkam pie apvedceļa. Atgriežoties Gaujas labajā pusē ekskursija turpinājās gar televīzijas torni, kur plānota jaunas katlumājas būvniecība, Dienesta viesnīcas ēku “Auseklis”, kas drīzumā gaida atklāšanu pēc pārbūves divās kārtās, Valmieras Valsts ģimnāziju, kur notiek mācību korpusa un sporta zāles pārbūve. Tālāk pa ceļam paskatītos uz jauniešu un bērnu ļoti iecienīto aktīvās atpūtas parku “Mežs”, topošo laikmetīgās mākslas telpu “Kurtuve”, kuru teātra pārbūves laikā ar savu darbību iesilda Valmieras teātris. Maršruts noslēdzās apskatot Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra sporta zāles būvniecības projektu.

Vēlāk jau gidi ar autobusu devās uz Rūjienu, kur ekskursiju turpināja Līga Siliņa, Rūjienas izstāžu zāles vadītāja un zinoša vēsturniece. Viens no gida uzdevumiem vienmēr ir zināt un ieteikt vairāk, tāpēc ieturējuši pusdienu maltīti Rūjienā, tālāk gidi devās uz kaimiņu novadu – Straupi Cēsu novadā, lai dotos ekskursijā pa Straupes pili kopā ar Rudīti Vasili, Lielstraupes pils tūrisma informācijas speciālisti.

Šī jau ir sena tradīcija, kas novadā pārņemta no Valmieras. Savās ekskursijās gidi stāsta ne tikai par vēsturi un tūrisma objektiem un uzņēmējiem, bet arī par pilsētas un novada aktualitātēm, kādi infrastruktūras objekti ir pabeigti, uzsākti un vēl plānoti un kāds ir to mērķis pilsētas un novada attīstībā.