Valmieras novada galda hokejistiem panākumi Latvijas čempionātā 2022

Sestdien, 5.martā, Inčukalnā notika 2022.gada Latvijas čempionāts galda hokejā Open klasē. Tajā piedalījās 67 dalībnieki, tostarp 12 pārstāvji no Valmieras novada. Augstvērtīgākais mūsu galda hokejistu sniegums šajās sacensībās Kristapam Riekstiņam (Burtnieku MJIC), kuram izcīnīta 3.vieta. Šis ir līdz šim augstākais mūsu galda hokejistu sasniegums individuālā vērtējumā Latvijas čempionātu vēsturē. Par Latvijas čempionu jau otro gadu pēc kārtas kļuva Inčukalna GHK pārstāvis Rainers Kalniņš. Otrā vieta rīdziniekam Sandim Kristapam Lagzdiņam (BJC “Laimīte”).

Teicamu sniegumu sacensībās demonstrēja arī citi mūsu puses galda hokejisti, no kuriem īpaši jāatzīmē Rolanda Riekstiņa (Burtnieku MJIC) 6.vieta un Lūkasa Jurka (VJC “Vinda”) 11.vieta. Rolands ¼ finālā tikās ar nākamo čempionu Raineru Kalniņu, un sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 3:4. Jāpiebilst, ka sērijas pēdējā spēlē Rainers ātri izvirzījās vadībā ar 5:0, bet Rolands nepadevās un spēja atspēlēties līdz 5:4, tādējādi noturot spriedzi līdz pat spēles beigām. Savukārt Lūkass Jurka jau otro čempionātu pēc kārtas pierāda, ka spēj iekļūt play-off zonā, kas ir vērā ņemams sasniegums pieaugušo konkurencē junioram, kurš vēl pērn spēlēja U-13 vecuma grupā. Interesanti, ka 1/8 finālā Lūkasam pretiniekos bija mūsu Rolands Riekstiņš. Arī viņu spēļu sērija beidzās ar maksimālo spēļu skaitu un noslēdzās ar 4:3 Rolanda labā.

Paralēli profesionāļu sacensībām notika arī Amatieru līgas sacensības. Arī tajās vairāki mūsu galda hokejisti tika pie godalgām. Amatieru kopējā konkurencē augstākais sniegums – 3.vieta Jānim Miķelim Bitmanim (VJC “Vinda”). Viņam 1.vieta arī starp amatieriem U-13 klasē, bet 3.vieta šajā klasē Robertam Verbičam (Burtnieku MJIC). Amatieru meiteņu konkurencē 2.vieta Katrīnai Ļihačovai (Burtnieku MJIC). Amatieru Junioru konkurencē 3.vieta Oskaram Einbergam (VJC “Vinda”).

 Visi šo sacensību rezultāti atrodami Latvijas Galda hokeja federācijas mājaslapā www.galdahokejs.lv