Valmieras novada galda hokejistiem izcili sasniegumi Eiropas čempionātā

Valmieras novada galda hokejistiem izcili sasniegumi Eiropas čempionātā

Aizvadītās nedēļas nogalē no 10. līdz 12. jūnijam Slovēnijas pilsētā Kraņā norisinājās Eiropas čempionāts galda hokejā un tradicionāli kuplā skaitā tika pārstāvēta arī Latvija. Kopumā čempionātā tika izspēlēti desmit medaļu komplekti. Četras reizes Kraņā skanēja Latvijas himna un plīvoja Latvijas karogs. Latvijas izlases pārstāvji izcīnīja 4 zelta, 4 sudraba un 3 bronzas medaļas. Sevišķi jāizceļ Valmieras novada spēlētāju sniegumu un īpaši trenera un spēlētāja Sanda Krasta sniegumu.

Veterānu kategorijā Sandis Krasts kopā ar otru Valmieras veterānu Intu Jurku, Sandi Kalniņu no Inčukalna un Salvi Skaraini no Talsiem pirmo reizi vēsturē Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļas veterānu kategorijā un Sandis ar Intu kļuva par Eiropas vicečempioniem.

Latvijas Junioru komanda, kuras sastāvā bija Sanda audzēkņi Kristaps Riekstiņš (Burtnieki) , Regnārs Vazoliņš un Lūkas Jurka (abi no Valmieras) izcīnīja zelta medaļas un kļuva par Eiropas čempioniem. Junioru individuālajā kategorijā Kristaps Riekstiņš sīvā konkurencē izcīnīja bronzas medaļu. Ļoti prestižajā OPEN kategorijā 121 sportistu no 10 valstīm konkurencē Kristaps spēlēja 1/4 finālā un ieņēma augstu 5. – 8. vietu.

Bērnu (U13) kategorijā Sanda audzēkņi – Jānis Miķelis Bitmanis izcīnīja zelta medaļu un Eiropas čempiona titulu, Edgars Putniņš izcīnīja trešo vietu un bronzas medaļu.

Dāmu kategorijā kopā ar Kristu Annija Lagzdiņu (Rīga), Margaritu Ābeli un Elīnu Galu (Inčukalns) bronzas medaļu izcīnīja arī Katrīna Ļihačova (Burtnieki).

Savukārt visprestižākajā OPEN komandu kategorijā Latvijas komandas izlases sastāvā Rolands Riekstiņš un Kristaps Riekstiņš (Burtnieki) izcīnīja Eiropas čempionu titulu.

Čempionāta norise

Pirmā diena

Piektdien, 10. jūnijā Latvijas sportisti izcīnīja medaļas komandu nominācijās – Latvijas junioru komanda finālā uzvarot Ukrainas juniorus 5:3, izcīnīja zelta medaļas un čempionu titulu! Latvijas veterānu komanda izcīnīja sudraba medaļas, finālā piekāpjoties spēcīgajai Zviedrijas veterānu komandai 1:5. Mūsu dāmas izcīnīja bronzas medaļas, pieveicot spēle par trešo vietu Slovēnijas izlasi 8:1!

Individuālajā junioru kategorijā bronzas medaļu izcīnīja Burtnieku Jauniešu centra pārstāvis Kristaps Riekstiņš, mačā par trešo vietu pieveicot Slovēnijas pārstāvi Jakobu Obadic. Lielisks sniegums individuālajā dāmu kategorijā ir rīdziniecei , BJC ”Laimīte” pārstāvei Kristai Annijai Lagzdiņai, kura izcīnīja sudraba medaļu, pusfinālā gūstot uzvaru par Pasaules čempioni Mariju Saveļjievu no Igaunijas 4:1! Finālā nācās piekāpties spēcīgajai Hannai Ivantsovai no Ukrainas.

Otrā diena

Sestdien, 11. jūnijā tika dots starts Open individuālajā atlases kārtā, kur labākie 64 sportisti kvalificējas tālāk uz svētdienu, bet dienas gaitā tika sadalītas medaļas Bērnu (U13), Superveterānu (55+) un Open komandu kategorijās.

Superveterānu (55+) kategorijā Talsiniekam Salvim Skarainim sudrabs! 13 dalībnieku konkurencē, Salvis pusfinālā ar rezultātu 3:0 pieveica Trulu Manssonu no Zviedrijas un finālā sīvā cīņā 2:3 piekāpās Pavelam Plešakam no Čehijas.

Bērnu kategorijā (U13) 14 dalībnieku konkurencē Latvijai pirmās četras vietas! Cīņā par bronzas medaļām Edgars Putniņš (Valmiera) uzvarēja 3:1 Henriju Prokuratovu (Rīga), finālā Jānis Miķelis Bitmanis (Valmiera) pārspēja 3:1 Raineru Neija (Inčukalns) un kļuva par Eiropas čempionu.

Open komandu kategorijā piedalījās Zviedrija, Čehija, Somija, Norvēģija, Ukraina, Igaunija, Slovēnijā, Vācija, Slovākija un arī Latvija. Pēc grupu turnīra, kurā mūsu komanda svinēja pārliecinošu uzvaru gaidīja izslēgšanas spēlēs. Sākumā spēkošanās ar Norvēģiju, kuru tika pieveikta ar graujošu rezultātu 14:4. Pusfinālā sekoja uzvara pār Somiju ar rezultātu 11:5, bet finālā ar 14:10 Latvija svinēja uzvaru pār Zviedriju. Vērts arī atzīmēt, ka komandā nepiedalījās titulētākie Latvijas Galda hokeja spēlētāji Edgars Caics un Atis Sīlis, kas liecina par fantastisku galda hokeja paaudžu maiņu.

Trešā diena

Open individuālajā kategorijā kvalificējās 64 dalībnieki un to starpā arī 16 sportisti no Latvijas. Tālākai cīņai izslēgšanās spēlēs kvalificējās – Edgars Caics, Emīls Liepiņš, Sandis Kristaps Lagzdiņš, Matīss Jakseboga, Krista Annija Lagzdiņš, Raivis Miglinieks (visi no Rīgas), Edžus Kaņeps, Alvis Siliņš, Elvijs Siliņš (visi no Ventspils), brāļi Rolands un Kristaps Riekstiņi (Valmiera), kā arī Rainers Kalniņš (Inčukalns) un Valts Smagars (Skrunda)

PlayOff pirmā kārta Open kategorijā:

Pirmo kārtu ar rezultātu 4:0 sērija pārvarēja pieci sportisti. Edgars Caics uzvarēja Dānijas pārstāvi Bjarni Akselsenu, Raivim Migliniekam uzvarēja Linus Restel no Vācijas, ar somu pretestību tika galā Alvis Siliņš un Kristaps Riekstiņš, kas attiecīgi uzvarēja Juho Rautio un Petruss Miettinen. Rainers Kalniņš no turpmākās cīņas izslēdza Emīlu Liepiņu.

Pirmo Play Off kārtu arī pārvarēja Rolands Riekstiņš un Sandis Kristaps Lagzdiņš. Rolands pieveica Ventspilnieku Elviju Siliņu 4:2, bet Sandis pieveica Eddie Nilsson no Zviedrijas ar rezultātu 4:1

Neveiksmi piedzīvoja Skrundenieks Valts Smagars, kurš septītajās spēlēs pagarinājumā piekāpās Zviedram Hugo Lonnqvist. No tālākās cīņas izstājās arī Krista Annija Lagzdiņa, Matīss Jakseboga un Edžus Kaņeps.

PlayOff otrā kārta Open kategorijā:

Savu nevainojamo sērijas gājienu ar 4:0 turpināja trīs dalībnieki – Edgars Caics, Raivis Miglinieks (abi no Rīgas) un Rainers Kalniņš (Inčukalns). Edgars pieveica valmierieti Rolandu Riekstiņu, Raivis un Rainers apstādināja čehus Mihail Kobrle un Jiri Chyliku.

Latviešu duelī starp Kristapu Riekstiņu un Sandi Kristapu Lagzdiņu, pārāks izrādījās Riekstiņš ar rezultātu 4:1 un vietu ceturtdaļfināla. Bez variantiem palika Alvis Siliņš, piekāpjoties Zviedru līderim Oskaram Henrikssonm ar 4:1.

PlayOff ceturtdaļfināli Open kategorijā:

Interesants fakts, ka ceturtdaļfināla spēlēja četri latvieši, kuri savā starpā netikās. Ja visi būtu uzvarējuši, tad tā būtu Latvijas Galda hokeja sensācija pasaulē, bet šoreiz tā nenotika.

Rainers Kalniņs un Raivis Miglinieks piekāpās izšķirošajās septītajās spēlēs čeham Marinam Maderam un somam Kevinam Eriksonam. Kristaps Riekstiņš neatrada iespējas nogāzt titulēto Zviedru Oskaru Henriksonu un ar rezultātu 4:1 atzina viņa pārākumu.

Edgars Caics ar rezultātu 4:1 pieveica galda hokeja leģendu un trīskārtējo Pasaules čempionu Hansu Ostermanu no Zviedrijas. Skatoties pēc rezultāta, Edgaram pārliecinoša uzvara, bet ja skatās uz karu spēli individuāli, tad spēles bija spraigas un iznākums varēja būt cits.

PlayOff pusfināli Open kategorijā:

Pusfinālā tikās Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Čehijas sportisti. Edgars Caics ar rezultātu 4:1 uzvarēja Kevinu Erikssonu no Somijas, bet Oskars Henrikssons nedeva nekādas cerības Martinam Maderam no Čehijas 4:0.

PlayOff fināls Open kategorijā:

Ilgi gaidītais fināls bija klāt, visas spēles un finālus varēja skatīties tiešraidē. Edgars Caics, Pasaules un Eiropas čempions, pret Oskaru Henrikssonu, viens no pasaules reitinga līderiem, krustoja savas nūjas. Spēle iesākās ar pārliecinošu Edgara dominanci, maksimālu fokusu un vismeistarīgāko galda hokeja spēli. Edgaram izcila aizsardzība un augsta metienu realizācija, kas Oskaram neatstāja nekādas izredzes. Oskars nespēja izrādīt pretestību un Edgars uzvarēja sērijā ar 4:0. Spēlē par trešo vietu uzvaru izcīnīja Kevins Erikssons ar rezultātu 3:0 atstājot Čehu Martinu Madermu ar koka medaļu.

Latvijai šis bija medaļām bagātākās Eiropas čempionāta sacensības. Kopā tika izcīnītas 11 medaļas no kurām – 4 zelta, 4 sudraba un 3 bronza.

Vairāk par rezultātiem un galda hokeju var uzzināt www.galdahokejs.lv.

Informāciju sagatavoja: Latvijas Galda hokeja federācija