Valmieras novada galda hokejistiem godalgas Pasaules čempionātā

Ar godalgām no Pasaules čempionāta Tallinā ir atgriezušies Valmieras novada galda hokejisti. Bērnu (U-13) kategorijā 3.vietu izcīnīja valmierietis Lūkass Jurka, kurš cīņā par 3.vietu pārspēja savu komandas biedru Regnāru Vazoliņu (abi no Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”). Savukārt komandu sacensībās Open kategorijā zelta medaļas un čempionu tituls Latvijas komandai, kuras sastāvā startēja arī mūsu novada pārstāvis Rolands Riekstiņš (Burtnieku MJIC).

Pasaules čempionāta U-13 kategorijā startēja 16 dalībnieki no Latvijas, Krievijas un Ukrainas, tostarp arī Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pārstāvji Lūkass Jurka, Regnārs Vazoliņš un Edgars Putniņš. Pēc apļa turnīra Lūkasam 1.vieta, Regnāram 3.vieta, Edgaram 9.vieta. Astoņi labākie cīņas turpināja, spēlējot izslēgšanas spēlēs. Ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām Lūkass Jurka ar 3:1 (4:1, 1:3, 4:1, 4:2) apspēlēja Raineru Neiju (Inčukalna GHK), savukārt Regnārs Vazoliņš ar 3:2 (0:1, 4:1, 4:3, 1:3, 3:0) pieveica Gustavu Keisteru (Rīgas 69.vsk.). Pusfinālā “Vinda” puišiem nācās piekāpties vairāk pieredzējušiem Artjomam Matantcevam (Ukraina) un Semjonam Bitjukovam (Krievija). Rezultāti sērijās: Lūkass Jurka – Artjoms Matantsevs 1:3 (3:4 OT, 1:0, 1:5, 3:4 OT); Semjons Bitjukovs – Regnārs Vazoliņš 3:0 (3:2, 3:1, 2:1). Sērijā par čempionāta bronzu Lūkasam izdevās pieveikt Regnāru ar 3:1 (1:3, 2:1OT, 3:1, 2:1). Zelts Artjomam Matantcevam, sudrabs Semjonam Bitjukovam.

Pandēmijas dēļ šogad Open kategorijas komandu turnīrā piedalījās tikai deviņu valstu komandas (parasti 12–15), bet tika pārstāvētas visas spēcīgākās valstis (Krievija, Ukraina, Latvija, Zviedrija). Pēc grupu turnīra Latvijai stabila 1.vieta, apsteidzot Zviedriju, Somiju, Vāciju un Slovēniju. Pusfinālā Latvijas pretiniekos spēcīgā Krievijas izlase, kura nebija zaudējusi komandu turnīru čempionu titulu kopš 2009.gada. Šoreiz Latvijas izlasei izdevās šo “tradīciju” lauzt, uzvarot Krieviju ar 11:5. Čempioni tika noskaidroti finālā, kurā Latvija pieveica arī Ukrainu ar 11:9. Tā ir pirmā reize, kad Latvijas izlasei izdodas izcīnīt zeltu Pasaules čempionāta komandu turnīrā. Latvijas izlases sastāvā startēja Edgars Caics, Atis Sīlis, Raivis Miglinieks, Sandis Kristaps Lagzdiņš, Rainers Kalniņš, Valts Smagars, Jevgēnijs Zaharovs, Elvijs Siliņš, Matīss Jakseboga un mūsu Rolands Riekstiņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandis Krasts,
Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” programmas “Galda hokejs” skolotājs