Valmieras novada futbola čempionāts uzņem apgriezienus

Valmieras novada čempionāts futbolā uzņem apgriezienus

Ja vasaru var dalīt pirms-Jāņu periodā un pēc-Jāņu periodā, tad arī Valmieras novada futbola čempionāta pirmo apli var sadalīt līdzvērtīgi. Tādā veidā mēs varam atskatīties uz jau nospēlētajām spēlēm un varam prātot, kas varētu notikt tālāk. Jo mēs visi zinām, ka pēc Jāņiem ir pavisam cita vasara un arī futbola sezona uzņem nopietnus apgriezienus.

Skatoties tabulā, redzam, ka ir iezīmējies ļoti izteikts līderis – FBK Valmiera. Iespējams, lielais atrāviens punktos un uzvaru sērija šajā gadījumā raisa mazāko no izbrīnām. Lielākā ir laukumā – komanda spēlē visskatāmāko futbolu čempionātā un gūst ļoti daudz vārtus neatkarīgi no pretinieka, kurš stājas viņiem pretī.
Skaidrs, ka FBK Valmiera piegāja pie futbola čempionāta labā gatavībā – pa taisno no florbola laukumiem, kuros jau bija uzņemta fiziskā forma, taču komanda parāda arī taktisko elastību. Piemēram, spēlē ar SK Spēks, kā ierasts, FBK Valmiera ātri sāka iet uz priekšu un “mīcīt” pretinieku, taču pieredzējušais un titulētais pretinieks pretojās un atņēma jaunajam pretiniekam maksimāli daudz spēka. Izpildot nepieciešamo minimumu, lai uzvarētu spēli, “sarkanie” apzinājās savas fiziskās spējas un pretinieka pieaugošo spiedienu un mainīja stratēģiju. Labākajās aizsardzības futbola tradīcijās viņi nosēdās aizsardzībā un bez pārgalvības kontrolēja pretinieku bez bumbas, biedējot to ar retiem, bet asiem pretuzbrukumiem. Šī spēle parādīja, ka FBK Valmiera ir ne tikai fiziski ļoti labi sagatavota komanda, bet arī spējīga pielāgoties dažādām situācijām. Taču šī spēle parāda vēl ko – pienāk brīdis, kad spēki izsīkst.

Tālākajā tabulas daļā redzam diezgan blīvu situāciju. Četras komandas šķir tikai viens punkts, bet FK Valka vēl nav guvusi punktus pēc trim nospēlētām spēlēm. Tas gan nav rādītājs, jo ziemeļnieki atstāj labu iespaidu laukumā, kas norāda uz to, ka viņiem viss vēl ir priekšā. Varbūt pietrūkst tikai nedaudz laika adaptācijai, jo tomēr komanda mēro tālu ceļu uz katru spēli un spēlē svešā stadionā, uz nepierasta laukuma un tribīnēs katrā mačā pretinieku atbalstītāju ir daudz vairāk par savējiem. Pirmajās divās spēlēs valcēnieši bija ļoti tuvi veiksmei. It īpaši pirmajā spēlē pret Sanart, kuri, daudzuprāt, bija favorīti uz uzvaru visā čempionātā. FK Valkai pietrūka vien nedaudz spēka un veiksmes, lai gūtu punktu šajā spēlē. Zaudējums ir sāpīgs, bet priekšstats par klubu ir paliekošs – katrā FK Valkas spēlē cilvēki runā par to, ka viņi pirmie guva vārtus spēlē ar Sanart.

Gan jau liela daļa Vidzemes futbola vēstures pazinēju gaidīja vairāk no FC Pārgauja, SK Spēks un Sanart komandām. Ierasts ir tas, ka šīm komandām ir spēcīgi un pieredzējuši spēlētāji, bet šo komandu sasniegumi un tituli runā paši par sevi. Tomēr šī gada čempionātā visi šie klubi “iebrauc lēnāk” kā gaidīts. Protams, lielu daļu uzmanības atņem košais līderis, taču ir manāms, ka daudzas lietas ierastajiem favorītiem nesanāk. FC Pārgauja tikai trešajā kārtā izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā, bet zaudējumi ir grūti izskaidrojami. SK Spēks, lai arī aizvadījis tikai divas spēles, uzvarējis ir vienu un neizskatās tik pārliecinošs kā ierasts.

Nemanot šajā grupā ir iedzīvojies kāds negaidīts viesis. KSK Rubene United bija viens no nezināmajiem pirms čempionāta sākuma. Tie, kuri uzskatīja, ka favorīti joprojām būs ierastās komandas no iepriekšējiem gadiem, visticamāk, domāja, ka visgrūtāk klāsies Rubene United. Laukumā rubenieši ir iemantojuši melnā zirdziņa statusu un to ir izdarījuši, galvenokārt, pateicoties savam cīņas sparam un pozitīvai attieksmei. Pēdējā sekundē izrautais 2:2 neizšķirts pret Sanart līdz šim ir dramatiskākais notikums Valmieras novada čempionātā florbolā čempionātā!

Valmieras novada futbola čempionāts tikai uzņem savus apgriezienus un esam pārliecināti, ka viss interesantākais ir vēl priekšā.

Vēlam Jums līksmi nosvinēt svētkus un gaidīsim Jūs Vidzemes olimpiskā centra futbola laukuma tribīnēs jau 29. jūnijā!

Čempionāta fotogalerija šeit (foto autors: Jānis Līgats).

Informāciju sagatavoja:
Biedrības “Skudras Spēka Cilts” komanda