Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija atzīmē 15 gadu jubileju

Jubilejas pasākums (foto: Jānis Lārmanis)

Aktīva jauniešu līdzdarbošanās un iesaistīšanās lēmumu pieņemšanas procesos vietējās kopienas uzlabošanā ir bijusi viena no Valmieras novada fonda (VNF) aktuālajām darbības jomām visā fonda pastāvēšanas laikā. Ar saldu tortes gabaliņu un dzirkstošu burbuļdzērienu fonds kopā VNF Jauniešu ideju laboratorijas bijušajiem dalībniekiem, atbalstīto ideju autoriem un citiem domubiedriem atzīmēja VNF Jauniešu ideju laboratorijas 15 gadu jubileju!

14. oktobra piektdienā Valmieras viesnīcā “Wolmar” jubilejas viesi atskatījās uz VNF JIL komandas paveikto 15 darbības gados. Tika apzināti arī jauniešu līdzdalības modeļi un iesaistīšanos arī citviet Latvijā – Alūksnes un Apes novadu fondā, Liepājas novada fondā, Limbažu fondā, Talsu novada fondā un Viduslatgales pārnovadu fondā.

Tomēr, kā atzīst fonda vadītāja Patricija Siliņa, pēdējie divi gadi JIL programmā ir pavadīti izaicinājumu zvaigznājā. Lai turpinātu jauniešiem veiksmīgi iesaistīties ārpusskolas aktivitātēs, tika uzklausīti Aktīvo iedzīvotāju fonda veiksmes stāsti jauniešu līdzdalības veicināšanā un uzrunāšanā. Pasākumā ar saviem pieredzes stāstiem dalījās “Creative Minds For Culture”, “Latvijas Mazpulki” un “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Lielu paldies sakām visiem sveicējiem un viesiem, kas ziedu un dāvanu vietā papildināja nākamā VNF JIL rīkotā konkursa “krājkasīti” ar 300 eiro! Nākamā gada pavasarī šis būs jau 16. rīkotais ideju laboratorijas konkurss jauniešiem “Jaunieši dod iespēju jauniešiem”, lai tie īstenotu savas idejas plašajā Valmieras novadā! Līdz šim JIL ir atbalstījis vairāk kā 60 jauniešu ideju īstenošanu par teju 16 tūkstošiem eiro.

Ja arī Tu vēlies papildināt fonda krājkasīti jauniešu ideju atbalstam, dodies uz VNF mājaslapu vnf.lv sadaļu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem” un uzklikšķini uz pogas “Ziedot”! Lielu paldies sakām Aktīvo iedzīvotāju fondam, Borisa un Ināras Teterevu fondam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai, Kultūras ministrijai, Sabiedrības integrācijas fondam un Valmieras novada pašvaldībai par atbalstu jubilejas rīkošanā un pašas jauniešu programmas atbalstīšanā!

Informāciju sagatavoja:
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonds