Valmieras novada florbolistes pārstāvēs Latviju 13. pasaules čempionātā

27. novembra līdz 5. decembrim Zviedrijas pilsētā Upsalā norisināsies 13. pasaules čempionātā florbolā.

Latvijas sieviešu izlases sastāvā vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu florbola kluba “Rubene” – deviņas florbolistes – Simona Grāpēna, Laura Gaugere, Samanta Bērziņa, Marta Lība Zameca, Zane Darša, Emīlija Salaciete, Daniela Dafne Hāne, Zane Ziedone, Madlēna Rozīte, un ilggadētājā “Rubenes” spēlētāja, novadniece Jūlija Rozīte, kura spēlē Šveices komandā “Floorball Zürich Lioness”.

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris ir Jānis Inģists, treneru korpusā darbojas arī Linda Līce un Kaspars Reikmanis, fizioterapeits Jānis Skriaba.

Kā informē Latvijas Florbola savienība, Latvijas sieviešu izlase pasaules rangā šobrīd ieņem septīto pozīciju, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Šveices pilsētā Neišatelē, izcīnīja astoto vietu. Latvietes piedalījušās visos 12 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, ikreiz iekļūstot labāko astotniekā. 2007. gada pasaules čempionātā Latvijas sieviešu valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu pasaulē, kas ir visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.

Pasaules čempionātu Zviedrijā Latvijas izlase sāks A apakšgrupā, kur tās sāncenses būs Šveices, Čehijas un Polijas valstsvienības. 28. novembrī mūsu florbolistes tiksies ar polietēm, 29. novembrī krustos nūjas ar šveicietēm, bet 30. novembrī spēkosies ar čehietēm.

Spēļu norisei iespējams sekot līdzi Starptautiskās Florbola federācijas mājaslapā.

Foto autors: Latvijas Florbola savienība.