Valmieras novadā dzīvojošie Ukrainas civiliedzīvotāji darbojas projektā “Starp savējiem”

Šonedēļ biedrība “Vecmāmiņas.lv” uzsāk projekta “Starp savējiem” aktivitātes Valmieras novadā dzīvojošiem Ukrainas civiliedzīvotājiem. Aktivitāšu laikā viņiem būs iespēja iepazīt Latvijas vēsturi, kultūru, valodu, latviskās tradīcijas un valsts pārvaldes organizācijas pamatprincipus, kā arī baudīt izrādi par vidi, radoši darboties un izkustēties.

Radošajā dienā Valmieras integrētās bibliotēkas telpās dalībnieki jau apguva  kaligrāfijas pamatus, rakstot alfabētu un apsveikuma kartītes Ziemassvētkos un sūtot sveicienus uz Ukrainu. Demokrātijas dienā plānots mācību brauciens uz Dzērbeni kopā ar Valmieras pilsētas senioriem. Ceturtdien, 30.novembrī – Vēstures diena Valmieras muzejā  – lekcija par Latvijas vēsturi  un ekspozīcijas De Woldemer iepazīšana.

Arī decembrī plānotas vairākas projekta aktivitātes. 2.decembrī notiks Sporta diena –  orientēšanās un novusa spēle, 6.decembrī – Vides diena ar izglītojošu izrādi un radošajām darbnīcām, vēl paredzēta Valodas un Brīvprātīgo diena, kā arī Ukrainas civiliedzīvotāji noklausīsies lekciju par Latvijas valsts pārvaldi, pašvaldības darbu un līdzdalības iespējām Latvijā.

Projekta mērķis ir veicināt ukraiņu piederības sajūtu un integrāciju vietējā sabiedrībā, veidot piederību vietējai Valmieras novada kopienai, organizējot kultūrorientācijas kursus, prasmju un zināšanu nostiprināšanu sadarbībā.

Projekta vadītāja Evija Dzvinko

Projekta  Nr. 2023.LV/UKR_KO/2/03.

Projekts “STARP SAVĒJIEM” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par relīzes saturu atbild biedrība Vecmāmiņas.lv.