Valmieras novada delegācija pieredzes apmaiņā Giterslo apriņķī Vācijā

Valmieras novada pašvaldības delegāciajs vizīte Giterslo apriņķī Vācijā

Pēc Giterslo apriņķa Vācijā uzaicinājuma augusta izskaņā Valmieras novada pašvaldības delegācija devās pieredzes apmaiņā un sadarbības stiprināšanā ar apriņķa sadarbības partneriem un pašvaldībām. Vizītes galvenais mērķis bija iepazīt izglītības sistēmu, kārtības un drošības jautājumu risināšanu Giterslo apriņķī, kā arī, atzīmējot Giterslo apriņķa un Valmieras novada sadraudzību 31 gada garumā un apriņķa 50 gadu jubileju, pārrunāt turpmākos sadarbības virzienus.


Šobrīd Latvijas izglītības sistēmā noris vairākas reformas, tāpēc viens no mērķiem bija iepazīties tieši ar digitalizācijas ieviešanu un rīku sistemātisku pielietošanu mācību procesā Vācijā. Pašvaldības delegācija vizītes laikā apmeklēja gan prestižu vidusskolu, gan vairākas sākumskolas, lai gūtu pēc iespējas daudzveidīgāku pieredzi izglītības procesu organizēšanā un nodrošināšanā. Vērtīgas zināšanas par izglītības sistēmu un tās izaicinājumiem Vācijas Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē sniedza Giterslo apriņķa Izglītības pārvaldes pārstāvis.


Ne tikai izglītības, bet arī sabiedriskās kārtības un drošības jautājumi ir svarīgi kā Valmieras novadā, tā Giterslo apriņķī. Par drošības nodrošināšanu Reinas-Vestfālenes pilsētā dalījās pašvaldības Kārtības, drošības un satiksmes departamenta vadītājs Adrians. Lai pieredze abpusēji būtu efektīvāka, arī Valmieras novada pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Rūsis iepazīstināja ar procesiem, kā sabiedriskā kārtība, drošība, sadarbība ar valsts policiju u.tml. tiek risināta un organizēta Valmieras novadā. Šāda abpusēja aktualitāšu apmaiņa sniedza pārdomas gan mums, gan vāciešiem par lietu kārtību pašvaldībās, iespējām uzlabot dažādus procesus, kā arī apzināties, ka abām valstu pašvaldībām ir līdzīgi ikdienas izaicinājumi kārtības un drošības jautājumos.


Turpinot Valmieras novada pašvaldības pārstāvju vizīti Vācijā, visai delegācijai bija iespēja apciemot tās pašvaldības/pilsētas, ar kurām izveidojusies cieša un ilga sadraudzība arī pirms novadu apvienošanas, izveidojoties Valmieras novadam. Tā Valmieras pārstāvji devās ciemos uz Halles pilsētu, Naukšēnu apvienības pārstāvji – uz Borgholzhausenas pašvaldību, Rūjienas pārstāvji – uz Šteinhāgenu, Mazsalacas apvienības un Burtnieku apvienības delegācija – uz Harzevinkeli, Kocēnu apvienības pārstāvji – uz Langenbergu, bet Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības un Strenču apvienības pārstāvji – uz Verteru. Šo individuālo vizīšu laikā Vācijas pašvaldību/pilsētu pārstāvji stāstīja par aktualitātēm izglītībā, uzņēmējdarbībā, iepazīstināja ar jaunbūvēm, kopā pat atklāja sadraudzības zīmi, iekaltu akmenī.


Pašvaldību attīstībai ļoti svarīga ir pieredzes apmaiņa. Augstu vērtējam mūsu ciešo sadraudzību ar Giterslo apriņķi un iespēju gan smelties zināšanas, vērtīgu pieredzi un padomus dažādu procesu uzlabošanai vai mainīšanai, gan būt par iedvesmas avotu vāciešiem un dalīties aktualitātēs drošības jautājumos, būvniecībā, izglītības sistēmā, pašvaldības pārvaldes procesos u.tml. Jāatzīst, ka ir prieks dzirdēt, ka mūsu attīstības ātrums liek Giterslo iedzīvotājiem un pārvaldes pārstāvjiem apbrīnot mūsu spējas un veikumu. 31 gada laikā sadarbība ir stiprināta dažādās jomās, taču šobrīd, lai to padarītu ilgtspējīgāku un nodrošinātu nepārtrauktību, veicinām partnerību jauniešu starpā,” tā par pašvaldības vizīti Vācijā komentē Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un papildina, ka vāciešiem par Valmieras novadu ir izteikta interese, par to liecina vairāk nekā 130 iedzīvotāju pieteikumi Giterslo apriņķa landrātam Svenam-Georgam Adenaueram ar vēlmi viesoties Latvijā, Valmieras novadā.