Valmieras novada airēšanas slalomisti triumfē Latvijas kausā 

Airēšanas sacensības

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijā tā pa īstam atklāta airēšanas slaloma sacensību sezona. No 22. līdz 23. aprīlim Bauskā ieradās mūsu valsts sportisti, tostarp nacionālās izlases dalībnieki un Igaunijas viesi, lai mērotos spēkiem Latvijas kausa izcīņā.

Mēmeles upes krietni ātrajā un stipri sarežģītajā pavasara krāčūdenī tika noskaidroti Latvijas kausa airēšanas slalomā godalgu ieguvēji piecās laivu klasēs virknē vecuma grupu.

K1 laivu klasē vīriešiem triumfēja valmierietis Ritvars Celmiņš, Latvijas čempionam piekāpās (3 sekundes tīrajā laikā, bet 5 ar divu sekunžu sodu) viņa kluba “Vidzemes sporta asociācija” biedrs, valsts vadošais juniors Mārtiņš Plaudis. Par bronzu izvērtās sīva cīņa – divās sekundes desmitdaļās secīgi iebrauca trīs sportisti -Toms Karlivāns, ar 35+ vecuma grupas zeltu, Kaspars Pakers (abi Vidzemes sporta asociācija) un U23 vecuma grupas vadošais atlēts Edgars Grāvītis (Airēšanas klubs “Baldone”).

Arī C1 laivu klasē vīriešiem dominēja Valmieras novads. Uzvarot attiecīgi U18 un U16 vecuma grupās – goda pjedestāla augstākie pakāpieni Vidzemes sporta asociācijas junioriem Emīlam Varslavānam un Matīsam Silam, savukārt 3.vieta Sīmam Pētrim no Igaunijas “SK Pirita”.

Lejas Dzirnavu plostu ceļa kanāla distancē C2 jauktajā laivu klasē, daiļā un stiprā dzimuma ekipāžu konkurencē, kur trāpīgāki bija igauņi Marija Peikere un Sīms Pētris (SK Pirita), vicelīderis Valmieras novada (Vidzemes sporta asociācija) un Liepājas (SK Atvars) pāris Emīls Varslavāns un Luīze Macijauska, bet pirmo trijnieku noslēdza Airēšanas kluba “Baldone” pārstāvji – Viktorija Daniela Igaune un Edgars Lucāns.

Ritvars Celmiņš

Fotoattēlā: Ritvars Celmiņš

Foto autors: Jānis Dziļums

Informāciju sagatavoja: Vidzemes sporta asociācija, 26594761