Valmieras novada airēšanas slalomisti Latvijas čempioni

Latvijas čempionāts airēšanas slalomā

Valmieras novada airēšanas slalomisti no Vidzemes sporta asociācijas – Ritvars Celmiņš, Emīls Varslavāns, Mārtiņš Plaudis, Matīss Sils, Toms Karlivāns un Emīls Putniņš uzvarējuši Latvijas čempionātā.

Cīņas par 2023. gada Latvijas čempionu tituliem norisinājās no 13. līdz 14. oktobrim Bauskas Airēšanas trasē. Uz uzvaru un godalgotām vietām pretendēja līdzšinējie un vēl iepriekšējo gadu Latvijas čempioni, kā arī citi augstas pozīcijas šīs sezonas sacensībās ieņēmušie sportisti.

Pēdējā laika lietus veicinājis, lai Bauskas Airēšanas trase līdzinātos nopietnam krāčūdens kanālam un ierindošanās Latvijas čempionāta vadošajās vietās nebūtu nejaušība, bet apstiprinājums līderu spējām, kā individuālajā, tā komandu vērtējumā.

K1 laivu klases vīriešiem viss goda pjedestāls Valmieras novadam: 1.vietā Ritvars Celmiņš, 2.vietā Mārtiņš Plaudis, 3.vietā Toms Karlivāns. C1 laivu klasē vīriešiem Valmieras novadam dubultuzvara. Pirmo reizi par Latvijas čempionu kronēts Emīls Varslavāns, savukārt viņa Vidzemes sporta asociācijas komandas biedrs, pērnais valsts pirmais numurs, Matīss Sils Latvijas vicečempiona godā. Par Latvijas čempionu C1 laivu klasē vīriešiem U23 vecuma grupā kļuva Emīls Putniņš.

Divas Vidzemes sporta asociācijas trijotnes pārliecinoši triumfēja Latvijas čempionāta komandu braucienos. Ritvars Celmiņš, Mārtiņš Plaudis un Toms Karlivāns, uzvarot 3 × K1 vīriešu kategorijā un Emīls Varslavāns, Matīss Sils un Emīls Putniņš neapšaubāmi 3 × C1 vīriešu līderi. Savukārt kanoe komandu braucienos Guntars Strazdītis, Mārtiņš Plaudis un Ritvars Celmiņš sarūpēja Valmieras novadam arī Latvijas vicečempionu panākumu.

Kopumā Kaspara Pakera audzēkņiem Latvijas čempionātā airēšanas slalomā deviņas zelta, piecas sudraba un viena bronzas godalga.

Apsveicam sportistus ar panākumiem!