Valmieras Mūzikas skolas Stīgu orķestris X Baltic String orchestra festivālā

Katru gadu, tuvojoties vasaras brīvlaikam, Valmieras Mūzikas skolas Stīgu orķestrī liela rosība. Orķestra dalībnieki aktīvi gatavojas festivālam, lai mūzikā satiktos ar saviem lietuviešu un igauņu draugiem. Trīs dienas, no 2. līdz 4.jūnijam, Valmieras Mūzikas skolas Stīgu orķestris piedalījās X Baltic String orchestra festivālā Panevēžos Lietuvā.

Katru gadu, tuvojoties vasaras brīvlaikam, Valmieras Mūzikas skolas Stīgu orķestrī liela rosība. Orķestra dalībnieki aktīvi gatavojas festivālam, lai mūzikā satiktos ar saviem lietuviešu un igauņu draugiem. Trīs dienas, no 2. līdz 4.jūnijam, Valmieras Mūzikas skolas Stīgu orķestris piedalījās X Baltic String orchestra festivālā Panevēžos Lietuvā.

2.jūnija rītā, sagaidījuši savus igauņu draugus, kopā dodamies ceļā. Daži audzēkņi satiek draugus no iepriekšējiem festivāliem, citi veido jaunas sadraudzības. Tā laiks paskrien vēja ātrumā, un esam jau Panevēžos. Tur mūs sirsnīgi sagaida Panevēžys Mūzikas un mākslas skolas direktore Žydrūne Pilkauskiene un Stīgu orķestra vadītāja Vidmanta Luomaniene. Sasveicināšanās un gatavojamies mēģinājumam.

Mēģinājumu sākām ar diriģenti V.Luomanieni pie diriģenta pults. Ļoti interesanta bija orķestra koncertmeistara A.Putauska aranžētā lietuviešu tautas dziesmas “Teka teka šviesi saule” apdare, kurā pats autors spēlēja solo. Orķestris bija ļoti uzmanīgs un paklausīgi sekoja V.Luomanienes žestam. No pirmajiem festivāliem arī šoreiz izskanēja A.Kybartas “Geguzine”, kas arī tiem, kuri šogad festivālā piedalījās pirmo reizi, sagādāja lielu prieku, jo skaņdarbs bija ar nelieliem šova elementiem. Arī B.Vitkauskienes “Mergyte jaunoji” izskanēja krāsaini, tembrāli bagātīgu skanējumu.

Neliela atelpas pauzīte, un orķestris darbu turpināja Kaido Otsinga vadībā. Audzēkņiem vienmēr ir ļoti interesanti, jo viņš vienmēr ļoti tēlaini izstāsta skaņdarba saturu. K.Otsinga aranžētais L.Sumera skaņdarbs “Spring fly” ar lietuviešu un igauņu solistēm bija ļoti niansēts un interesants. Ļoti temperamentīgi izskanēja M.Ravina “Bolero”, kuru diriģēja un kastaņetes spēlēja pats K.Otsings.

Pēc pauzes darbu turpināja M.Ozola, strādājot ar T.Ķeniņa “Noktirni”, latviešu tautasdziesmu A.Riekstiņa apdarē “Bij man vienas rozes dēļ”. A.Riekstiņa skaņdarbā “Elēģija” vijoles solo izjusti atskaņoja Emija Supe. Šis bija orķestrim grūtākais skaņdarbs šajā festivālā.

Mēģinājuma noslēgumā pie diriģenta pults stājās Sanders Tamms. Viņa vadībā orķestris atskaņoja A.Vivaldi Koncertu divām vijolēm. Mēģinājumu noslēdza ar darbu pie K.Otsinga aranžētā “Hiir hypas”.

Tā pagāja pirmā festivāla diena, kuras noslēgumā bija sadraudzības vakars ar diskotēku. Tikpat intensīvs darbs noritēja arī otrā festivāla dienā, kad pabeiguši darbu devāmies izbraucienā ar antīko vilcieniņu, kur brīvā dabā mācījāmies tautas dejas. Dejoja kā bērni, tā arī skolotāji.

Mēģinājumu dienas paskrēja vēja ātrumā. Un nu festivāla noslēguma koncerts “Bistrampolio Dvare”, Birželio. Diriģentu Vidmantas Luomanienes, Kaido Otsinga ,Sandera Tamma, Maijas Ozolas vadībā izskanēja lietuviešu, igauņu, latviešu un itāļu komponistu mūzika.

Tikšanās ar lietuviešu un igauņu draugiem vienmēr ir sirsnīga, jo visi esam kā viena liela un draudzīga ģimene. Pēc koncerta sadraudzības pusdienas un mājupceļš ar igauņu draugiem. Darbs ir labi padarīts, un beidzot Stīgu orķestrim sāķas brīvlaiks, lai atpūstos un uzkrātu spēkus jaunajam mācību gadam.

Uz tikšanos nākamajos koncertos!

Informācija sagatavoja:

Dace Zariņa