Valmieras Mūzikas skolas panākumi 2. Starptautiskajā Oskara Stroka Jauno pianistu konkursā

2.aprīlī Daugavpilī notika 2.Starptautiskais Oskara Stroka Jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās vairāk nekā 180 jauno pianistu no dažādām valstīm, tostarp Latvijas. Valmieras Mūzikas skolas izglītojamie Elza Marija Mača (pedagoģe Aira Rulle) un Roberts Krūmiņš (pedagoģe Irina Grīnberga ) ieguva II pakāpes diplomus B3 grupā klavierspēlē.

Konkursantu sniegumu vērtēja deviņi žūrijas locekļi no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Igaunijas, Spānijas, Šveices, Vācijas un Serbijas.

Elza Marija Mača apgūst stīgu instrumenta čella spēli 3.klasē pie pedagoga Daces Zariņas. Čells ir mūzikas instruments ar raksturu – dažāds, dziedošs, dvēselisks instruments, tas ir kā balss saziņai ar apkārtējo pasauli. Tāpēc tas ir draugos ar Elzu. Elzai patīk spēlēt arī klavieres. Panākt, ka melnbaltie taustiņi klausa pirkstiem ir izaicinājums, tomēr, kad ieguldītais darbs nes augļus, skan skaista mūzika – ir prieks.

Roberts Krūmiņš spēlē saksofonu kopš sešu gadu vecuma. Šobrīd Roberts Valmieras Mūzikas skolā mācās 4.pūšaminstrumentu klasē pie pedagoga Jāņa Jansona, bet Roberta sirds pieder klavierspēlei. To, ka Robertam patīk un padodas klavierspēle, pamanīja gan viņa pirmā klavieru skolotāja Jana Vaivade Strenču Mūzikas skolā, gan tagadējā pedagoģe Irina Grīnberga Valmieras Mūzikas skolā, piedāvājot arvien lielākus izaicinājumus, kurus apgūt var, cītīgi trenējoties.
Pedagogi pateicas bērniem un viņu ģimenēm par sadarbību un cītīgu darbu.

Informāciju sagatavoja:

Irina Grīnberga, Aira Rulle,
Valmieras Mūzikas skola